Kiracılı Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kiracılı Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
160

Kiracılı Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kiracılı Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler. Kiracılı ev satın alırken dikkat etmeniz gerekenler listesini iyi takip etmek ve buna göre hareket etmek gereklidir. Çünkü kiracılı bir ev satın almak boş bir evi satın almaktan daha farklıdır. Ev almak için bazı girişimlerde bulundunuz ve kampanyaları takip edip size sunulan fırsatları değerlendirerek ev alma işleminizi resmiyete döktünüz. Bu noktada satın aldığınız ev içerisinde kiracının olup olmaması önemli bir ayrıntıdır.

İçinde kiracının bulunduğu bir evi satın aldığınız takdirde mevcut kira sözleşmesini de otomatik olarak onaylamış bulunursunuz. Bu durumda evi satın aldığınız andan itibaren başlayan bir aylık süreçte kiracıya evden çıkması için ihtarname yollayabilirsiniz. Bu süreçte kiracının evden çıkması için altı aylık bir süre hakkı devlet tarafından tanınmaktadır.

Kira Sözleşmesi Feshedebilir Mi?

Her birey kiradan kurtulmak ve ev sahibi olmak ister. Bunun için geliştirilen birçok yöntemden kendi bütçesine ve şartlarına en uygun olarak belirlediği yöntemle nihayetinde kendi evine kavuşur. Fakat burada sonuçlarında farklılıklar oluşturabilecek bazı ayrımlar mevcuttur. Satın aldığınız ev içerisinde halihazırda bir kiracı varsa sorumluluklarınız daha farklı şekilde seyretmektedir.

Bu sorumluluklardan kurtulmak amacıyla kira sözleşmesini feshetmek isteyen bireyler bu durumu yalnızca bazı şartlar dahilinde gerçekleştirebilmektedirler. Bu şartların başında kiracının kirayı düzenli olarak ödememesi ve sözleşmeye uygun olmayan davranışlarda bulunuyor olması gerekmektedir. Bu nedenle konut kredisi kullanarak ya da taksitle ev alma imkanlarından faydalanarak sahibi olduğunuz evin kiracılı mı yoksa boş mu olduğuna dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Ev Sahibi Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Günümüzde herkesin hayali kiradan kurtulmak ve sahibi olduğu evde yaşamaktır. Bu hayali gerçekleştirebilecekleri birçok fırsatı bulunmaktadır. Bireylerin kendi evlerinde huzurla oturmaları için ev kredisi sistemini geliştiren bankaların yüksek faiz oranlarından kaçınmak isteyen bireyler için kurumsal firmaların geliştirdiği faizsiz ev imkanları bulunmaktadır. Kiracılı Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin imkanları ve tercihleri doğrultusunda belirleyecekleri yöntemler arasında bulunan kira öder gibi ev sahibi olma yöntemi geçmişten günümüze kadar birçok insanın kendi evine kavuşmasına imkan tanımıştır. Sizler de bireysel tercihlerinize göre belirleyeceğiniz bu yöntemlerden biriyle ev sahibi olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta evin içinde kiracı olup olmadığıdır. Eğer talep ettiğiniz evin içerisinde kiracı bulunuyorsa bu noktada, kiracılı ev satın alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu etraflı bir şekilde araştırmak gerekmektedir. Kiracılı Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim