Katılımevim Sistemi Nedir?

 Katılımevim Sistemi Nedir?

0
4457

 Katılımevim Nedir?

Günümüzde kişilerin kendi birikimleri ile ev alabilmesi hayaldir. Her ay 1.000 lira biriktirseniz 200.000 liralık evi 17 yıl sonra mı alacaksınız? O zamanın enflasyon oranına göre ev alabilecek misiniz o da tartışır bir konudur. Ama şu an yatırım yapmaya başlayarak evinize daha kısa sürede kavuşabilirsiniz. Sizin adınıza Katılımevim para biriktirmeye başladı bile. Nasıl mı? Gelin bakalım…

Kişilerin hayallerinde bir ev ve araba almak vardır. Bu hayal için insanlar gece gündüz çalışırlar. Kirada oturan kişiler için ev sahibi olmak ve kira ödememek apayrı bir güzelliktir. Çünkü her ay ödenen kira kişileri oldukça zorlamaktadır. Malum bir de bu kiranın her yıl artması da lazımdır. Evi olanlar için de ikinci bir eve sahip olmak mükemmel bir yatırımdır. Buradan gelecek olan kira geliri ile birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Katılımevim Sistemi Nedir? Katılımevim insanların kiradan kurtularak kendi evlerini alabilmeleri için kişilere oldukça güzel bir sistem hazırlamıştır. Bu sistemim içinde “hiçbir faiz ödemeyeceksiniz ve evinizi taksitle ödeyebileceksiniz” düşüncesi yer almaktadır. Katılımevim’i tanımlarken; sizin biriktirmeye çalıştığınız paraları sizin adınıza biriktirerek en kısa zamanda sizi ev sahibi yapmayı hedefleyen bir kuruluştur da diyebiliriz.

Katılımevim Kimin?,  Katılımevim Sistemi Nedir?

“Yılın Faizsiz Finans Kuruluşu” seçilen Katılımevim’in yönetim kurulu başkanı Serdar Turhan’dır. İnsanların taksitle ev alabilmelerini sağlayan senetle ev sistemini de hayata geçirmiştir. İnsanların neticede nakit parası olmayabilir. Bu durumda ev almak da onlar için hayal olmaktadır. İşte tam da bu kişilerin Katılımevim’e gelerek ev sahibi olmaları mümkündür. Katılımevim Sistemi Nedir?

Sistem dar ve orta gelirliyi kapsamaktadır. Amaç onların ev sahibi olmalarıdır. Bu sisteme girişte peşinat zorunluluğu yoktur. Ama peşin paranız varsa verirseniz; hem ödenecek taksitlerinizin miktarı azalacak hem de evinize daha erken kavuşabileceksiniz. Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim Şubeleri

Türkiye’nin birçok yerinde şubesi bulunan Katılımevim şu anda 30 şubeye ulaşmıştır. Yeni illerde başka şubelerin de açılması planlanmaktadır. Yakında onlarda aramıza katılmış olacaktır. Özellikle kirada oturan kişiler bu sistem içerisinde ev sahibi olabilmektedir. Sistem kiracıya ev almaları konusunda destek sağlamaktadır. Onların biriktirmeye çalışarak zorlandıkları konuda kendilerine katılarak işlerini kolaylaştırmaktadırlar.  Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim Kampanyaları

İnsanların niyetleri peşinat versin ya da vermesin taksit ödeyerek ev almaktır. Bu düşüncelerini bankaya giderek yapmaya çalıştıklarında önlerine yüksek miktarlarda taksitler çıkmaktadır. Bunları kişilerin ödemesi bir hayli zordur. Çekilen anaparanın üzerine eklenen faiz ve bir de diğer giderler, anaparanın kat ve kat üzerinde olmaktadır. İnsanların niyeti kira öder gibi ev sahibi olmaktır. Fakat bu durum banka aracılığı ile mümkün değildir.  Katılımevim Sistemi Nedir en çok merak edilen sorulardandır.  Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim sıklıkla değişik kampanyalar düzenlemektedir. Fırsat kampanyaları ile kişiler indirimlerden faydalanmakta ve faizsiz bir şekilde ev ve araba almaktadır.  Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim Yöntemleri

Katılım yöntemlerinde sabit, rahat, esnek ve hızlı modeller bulunmaktadır. Kişiler bu yöntemlerden kendilerine uygun olanları seçebilirler. Her ikisinde de peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. Sabit modelde çekiliş uygulaması bulunmamaktadır. Kişiler alacakları evi belirlerler. Taksit miktarlarını ödeme durumlarına göre ortaya çıkarırlar. Ödeme yarı olduğu zaman istedikleri evi ya da arabayı satın alabilirler. Kalan parayı onların adına Katılımevim ödemektedir. Kalan taksitleri ödemeye devam edersiniz.

Rahat model de; taksit tutarınızı ve kaç ay olacağını kendiniz tercih edersiniz. Peşinat vermek ya da vermemek size kalmış bir durumdur. Noter huzurunda yapılan çekilişle evinizin sahibi olabilirsiniz. Esnek modelde çekilişe katılmadan ev sahibi olabilirsiniz. Ödemelerinizin yarısına gelince evinizi alabilirsiniz, kalan taksitlerinizi artırabilirsiniz. Hızlı modelde ise düşük taksitler ve uzun vadede taksitle ev al hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Katılımevim Kredi Hesaplama

Katılımevim’in en büyük güzelliği hiçbir şekilde faiz uygulanmamasıdır. Faizsiz ev almak isteyenlerin başvurdukları bir adrestir. Kredi hesaplamada şöyle bir örnek verecek olursak; 150.000 liralık bir eve hiç peşinat vermeden aylık 1.500 lira taksit ödeyerek sahip olabiliriz. Peşinat vermeniz taksit miktarlarınızı daha da düşürecektir.  Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim İle Kimler Ev Ve Araba Alabilir?

18 yaşını geçen her TC vatandaşı Katılımevim’den ev ya da araba alabilmektedir. Taksitle araba almak isteyen kişiler de senetle araba alabilme avantajına sahiptir. Böylelikle her ay ödenecek taksitler ve sıfır faiz sayesinde arabanızı aynı değerinde satın alabilirsiniz.

Katılımevim Yöntemi İle Ne Alabilirim?

Araba almak isteyen kişiler bankaya gittiklerinde oldukça fazla olan faizlerle karşılaşırlar. Bu durum da arabanın maliyetini artırmaktadır. Hele ki arabayı yatırım için düşünenler daha işin başında zarara girmiş olurlar. Faizsiz araba alabilme şansını Katılımevim kişilere sunmaktadır. Böylelikle istediğiniz arabanızı gerçek değerinde satın alabilirsiniz. Katılımevim Sistemi Nedir en çok merak edilen sorulardandır.

Katılımevim avantajlarından faydalanarak ev, araba, iş yeri, arsa gibi her türlü gayrimenkulleri alabilirsiniz. Hatta işinizde kullanacağınız bazı iş makinelerini de alabilirsiniz.

 

Katılımevim İle Nasıl Ev Ve Araba Sahibi Olunur?

Katılımevim’in sunduğu katılım programlarından sizin için uygun olan hangisi ise ona giriş yaparak kolaylıkla taksitle ev alma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı durum araba için de geçerlidir. Kendiniz için belirlediğiniz miktardaki ev ya da arabayı şubelere giderek söylemeniz ve size uygun olan ödeme şeklinin belirlenmesi bunun için yeterli olacaktır.

Peşinatınız olsun ya da olmasın istediğiniz şehirdeki evi ya da istediğiniz markadaki arabayı satın alabilirsiniz. Çekilişe katılmak ya da katılmamak yine sizin belirleyeceğiniz katılım programı ile ilgilidir.

Katılımevim Konut Projelerinden Ev Alabilir Miyim?

Katılım konut projeleri kapsamında olan yerlerden ev almak da mümkün olmaktadır. Neticede insanların istedikleri her evi alabilme özgürlükleri oldukları için isterlerse konut projelerinden de ev alabilirler.

Katılımevim İle İstediğim Satılık Daire’yi  Alabiliyor Muyum?

İnsanların taksitle ev almak istediklerinde peşinat verebilme durumları olmayabilir. Peşinatsız ev almak isteyenler hangi katılım programını seçerlerse seçsinler ev alabilirler. Peşinat vermek taksit miktarlarını azaltacağı için avantajlı bir durumdur.

Katılımevim’in Sunduğu Avantajlar Nedir?

Araba almak isteyen kişiler taksitle ödemeyi düşünüyorlarsa; peşinat verme zorunda değildir. Peşinatsız araba ihtimalini de değerlendirebilirler. Ev ya da araba olsun faiz ödememeleri onların en büyük avantajıdır. Taksit sayılarını ve miktarlarını kendilerinin belirliyor olması da kişiler için oldukça faydalı olmaktadır. İsterlerse arabalarını peşinat olarak verebilme şanslarına da sahiptirler. Bütün şartları sizin belirleyeceğiniz Katılımevim programı içerisinde ev ya da araba sahibi olmanız çok kolaydır.

Katılımevim En Fazla Kaç Ay Taksit Yaptırabilirim?

İnsanların kiradan kurtulmak hayalleri Katılımevim ile hayata geçirilmektedir. Kişiler kendi ödeme planlarını kendileri gerçekleştirmektedir. 240 aya kadar taksitlendirme yaparak; 100.000 liralık bir evi 416 lira taksitle ödeme şansına da sahiptirler. Daha yüksek tutardaki evleri de uzun vadede ödeyebilirsiniz. Katılımevim Sistemi Nedir en çok merak edilen sorulardandır.

Katılımevim Taksit Miktarı Nasıl Belirlenir?

Ev ya da taksitle araba almak isteyen kişiler, taksit miktarlarını kendileri belirlemektedir. Taksit miktarı seçilen katılım programıyla ilgilidir. Peşinat veren kişiler daha az miktarlarda taksit öderken; hiç peşin vermeyenler bütün miktarı taksitle ödeyebilmektedirler. Katılımevim Sistemi Nedir en çok merak edilen sorulardandır. Katılımevim Sistemi Nedir en çok merak edilen sorulardandır.

 

Katılımevim Taksit Ödemeye Ne Zaman Başlayacağız?

Katılımevim’e gelerek kredisiz ev alabilme ihtimalinizi değerlendirmiş olmaktasınız. Müracaatlarınızı ofise gelerek ya da internet üzerinden yapabilirsiniz. Hangi katılım programında olacağınız belirlendikten sonra sözleşme yapılmaktadır. Sözleşme yapıldıktan hemen sonrasında da taksit ödemeye başlayabilirsiniz.

Katılımevim’in Güvencesi Nedir? Nasıl Güvenebiliriz?

Katılımevim faizsiz finans sistemi ile çalışmaktadır. Yani kişilerden hiçbir faiz talep edilmemektedir. Evlerini erken teslim alan kişilerin evlerine ipotek konulmaktadır. Yani evi alan kişi borcu bitene kadar satışını yapamaz. Böylece henüz ev almamış müşterilerin de hakları korunmuş olmaktadır. Ayrıca başta yapılan sözleşme bir garantidir. Katılımevim Sistemi Nedir en çok merak edilen sorulardandır.

Bunlardan başka isteyen kişilere şirket teminat mektubu verilmektedir. Bu da onların güvende olduklarını göstermektedir. Şirketin kontrolleri yasal kurumlarca da yapılmaktadır. Katılımevim güvenilir bir kuruluştur. Zaten bu güne kadar binlerce kişi ev ve araba sahibi de olmuşlardır.

Katılımevim İle Ev Ve Arabayı Hemen Alabilir Miyiz?

Katılımevim katılım programları içerisinde teslim tarihini kişiler kendileri belirleyebilmektedir. Bazı katılım programlarında çekiliş yapılmaktadır. Konut kredisi kullanarak alınmış olan evlerde yüksek miktarlarda faizlerle karşılaşacağınıza bir müddet bekleyerek ev almak daha akıllıcadır. Sistem içerisinde oldukça kısa sürede ev alabilmeniz de mümkündür.

Katılımevim İstediğim Satılık Daireyi  Alabiliyor Muyum?

Ev almak isteyen kişiler bankadan ev kredisi çektiklerinde nasıl kendi evlerini kendileri seçebiliyorlarsa burada da aynı durum geçerlidir. İstediğiniz ilden, istediğiniz büyüklükte ve lükste olan evlerden seçebilirsiniz. Katılımevim şuradan şu daireyi alacaksın diye bir şart koymamaktadır. Kişilerin hoşuna giden en önemli özellik faiz ödemeden taksitle ev alıyor olmasıdır.

Katılımevim İstediğim Satılık Arabayı Alabiliyor Muyum?

Araba almak isteyen kişiler taşıt kredisi kullanırlarsa bu durum onlara oldukça fazla maddi külfet getirmektedir. Ödenmesi gereken faizle birlikte ödenecek olan miktar arabanın değerinden oldukça yüksektir. Bu da kişilerin istemeyeceği bir durumdur.

Katılımevim ile istediğiniz modeldeki ve fiyattaki arabayı satın alabilirsiniz. Bunun için herhangi bir şart yoktur. İkinci el ya da sıfır olması sizin isteğinize ve ödeme durumunuza göre değişmektedir. Hatta bazı kimseler kullanmış oldukları araçlarını vererek ya bir üst model almakta ya da ev için peşinat olarak düşünmektedirler.

 

Katılımevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Nasıl Çalışır?

Faizsiz satış yapan firmalar almış oldukları katılım ya da hizmet bedelleri ile işi devam ettirmektedirler. Ayrıca kişi sayısının çok olması her ay ödenen taksitlerin de çok olması demektir. Bu tür faizsiz sistemlerin bünyelerinde yaptıkları konut projeleri bulunmaktadır. Bu şekilde de gelir elde ederler.

Katılımevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Güvenli Mi?

Faizsiz ev satışı yapan firmaların bilançoları çeşitli denetlemelere tabi tutulmaktadır. Satılık daire alacak kişiler bankadan ziyade bu kuruluşlara yönelmektedirler. Bundaki en büyük etken de faiz almamalarıdır. Ödeme güçlüğü olan kişiler taksitle ödeyebilme ihtimali değerlendirmek için bu firmalardan ev ve araba almayı tercih ederler. Katılımevim Sistemi Nedir en çok merak edilen sorulardandır.

Katılımevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmaların Hizmet Bedeli

Faizsiz satış yapan firmalar haliyle vermiş oldukları hizmetin bedelini alırlar. Bu miktar %10 ve altındadır. Sistemden çıkış yapanlar anaparalarını alırlar ama bu bedeli alamazlar. Satılık ev ya da satılık araba konusunda da sistem bu şekilde tasarlanmıştır. Bu bedel onların hem zaman hem de uğraşı bedeli olarak kabul edilmektedir.  Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim Faizsiz Ev Sisteminin Banka Kredisi İle Kıyaslanması

İnsanlar ev almak istediklerinde birkaç yöntemden birisini seçerler. Kendi birikimleri varsa, ya da aile yardımı söz konusu ise peşin olarak ev alınabilir. Bu durum söz konusu değilse kendi imkanlarını devreye sokacaklardır. Bankaların sunduğu konut alımlarındaki krediler faiz oranları nedeniyle oldukça yüksektir. Bir karşılaştırma yapacak olursak;

100.000 liralık evi Katılımevim fırsatı ile 110.000 liraya alırken bankadan kredi çekerek 224.000 liraya mal etmiş oluyorsunuz. Taksit tutarınız Katılımevim’de 1.250 lira iken, banka kredisinde 2.668 lira olmaktadır. Aradaki uçurumu tahmin edebilirsiniz. Ev fiyatı arttığında miktarların da değişeceğini göz önünde bulundurursanız arada çok fark olduğunu görebilirsiniz. Katılımevim Sistemi Nedir en çok merak edilen sorulardandır.  Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim Faizsiz Ev Alma Sisteminin Avantajları

Sıfır ya da ikinci el daire alacak kişiler oldukça fazla avantaja sahiptir. Bunlar;

  • Faiz ödemeden ev ya da araba alabilme imkanı
  • Peşinat zorunluluğu olmadan alabilmeleri
  • Kendi ödeme planlarına göre taksit oluşturma
  • İkinci el ya da sıfır ev ya da araba alabilme
  • Ara ödeme mecburiyeti olmama
  • Herhangi bir nedenden dolayı sistemden çıkmak gerekirse bütün paralarını geri alabiliyor olmaları( katılım ücreti hariç)

Katılımevim Çekilişsiz Sistem

Çekiliş olmayan sistemin adı sabit modeldir. Burada kişiler ödeme programının yarısına geldiğinde çekilişsiz evlerini alırlar. Esnek model de yine aynı şekilde çekiliş uygulaması yoktur. Almak istediğiniz evler sahibinden ya da almak şirketinden olabilir.  Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim Çekilişli Sistem

Rahat model ve hızlı model içerisinde olanlar çekilişli sisteme dahildirler. Çekilişler noter huzurunda gerçekleştirilir. Sırası gelen kişiler konut projesi kapsamında olan yerlerden de ev alma şansına da sahiptir.

Katılımevim Araba Alımı

Araba almak isteyen kişiler istedikleri sistem içerisinde yer alarak oldukça kolay bir şekilde yeni arabalarına kavuşabilirler. İsterlerse şu an kullandıkları arabalarını peşinat olarak vererek model yükseltme durumu da söz konusudur. Katılımevim Sistemi Nedir?

Katılımevim Hesaplama

Küçük ve basit bir hesaplama yapacak olursak; 100.000 liralık ekonomik bir ev satın almak istiyorsunuz ve 80 ayda ödemeyi planlıyorsunuz. Aylık 1.250 lira ödemeniz gerekir. Hem de hiç peşinat vermeden. Peşinat verirseniz bu miktar daha da düşecektir. Sadece katılım ücreti olarak 10.000 lira ödersiniz. Evin size maliyeti 110.000 lira olmaktadır.  Katılımevim Sistemi Nedir?

200.000 liralık bir ev için bunun iki katını düşünebilirsiniz. Aylık taksitlerim az olsun derseniz vade sayısını yükseltirsiniz ya da ara ödeme yapabilirsiniz. Yani her miktardaki ev için kendinize göre bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Araba için bir hesaplama yapacak olursak; 30.000 liralık bir arabayı aylık 1.000 lira taksitle 30 ayda ödeyebilirsiniz. Katılım bedeli 2.400 lira ödersiniz. Arabanın maliyeti size 32.400 liraya gelmektedir.

Katılımevim İletişim Bilgisi

Tatlısu Arif Ay Sokağı, No; 3D- B Blok Ümraniye/ İstanbul

Telefon: 444 1 100

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim