Kasko Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

Kasko Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

0
78

Kasko Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

Kasko sigortası nedir nasıl yapılır? Kasko sigortası; trafikte kaydı bulunan araçların her türlü riske karşı koruma altına alındığı bir sigorta çeşididir. Özellikle senetle araba alan bireyler için arabada oluşabilecek herhangi bir hasar oldukça üzücü olabilmektedir. Taksitleri hala devam eden araçlara gelen bir hasarla bir de tamir masrafına ödenecek olan ücret eklenmesi kişileri maddi olarak oldukça büyük bir yükün altına sokabilmektedir.

Araba alma yöntemlerinden biri olan taksitle araba sahibi olan bireyler için de kasko sigortası oldukça büyük avantajlar sunmaktadır. Oluşacak kazalara karşı aracınızın tamir işlemlerini koşulsuz gerçekleştiren kasko sigortası; deprem, yangın, dolu darbeleri, çalınma gibi birçok risk faktörüne karşı aracınız için adeta bir koruyucu kalkan görevi görmektedir. Kasko Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

Kasko Sigortası Fiyatları

Aracınız için kasko sigortası yaptırmayı düşünüyorsanız bunun için hizmet veren başarılı birçok kasko firması bulunmaktadır. Her sigorta firmasının ücretlendirme tarifesi birbirinden farklı olduğu gibi araçtan araca göre de bu fiyatlar farklılık göstermektedir. Aracınızın modeli, yılı, km bilgisi gibi birçok değişken kasko ücretlerine yansımaktadır. Sıfır veya ikinci el araba değişkenleri de kasko ücretlerinin farklılık göstermesinde rol oynamaktadır. Kasko Sigortası Nedir Nasıl Yapılır?

Bütün bu değişkenlerin yanına ek olarak kasko kapsama alanı da fiyatlara yansımaktadır. Araba almak isteyen bireylerin araçlarını koruma altına alma isteklerine yanıt veren kasko sigortası farklı paketler halinde sunulmaktadır. Örneğin aracınızı yalnızca çarpmalara karşı kaskolama talebinizle doğal afetlere, çalınmalara, yanmalara karşı kaskolama talebiniz arasında hem kapsam hem de fiyat farkı bulunmaktadır.

Kasko Sigortası Şartları

Resmi bir uygulama olan kasko sigortası hizmetinden faydalanmak için bazı şartları sağlıyor ve bazı şartları da kabul ediyor olmanız gerekmektedir. Kasko hizmetinden faydalanmak için aracınızın zorunlu trafik sigortası şartını yerine getiriyor olması gerekmektedir. Taşıt kredisi kullanarak araç sahibi olan bireylerin oldukça önemsediği bu sigorta türü sürücülere güven vermekte ve keyifli sürüşler sağlamaktadır.

Her geçen gün trafikte yoğunluk gösteren araç miktarıyla birlikte risk faktörleri artmakta ve özellikle araç kredisi kullanarak araç sahibi olan bireyler için bu durum oldukça endişe verici bir hal almaktadır. Senetle araba sahibi olan bireylerin bu korkuları minimuma indirgenmektedir. Kasko sigortası yaptırmak isteyen bireylerin genel sigorta şartlarını sağlamaları halinde kasko işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda kasko sigortası nedir nasıl yapılır? Sorusuna yanıt verdik!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim