KamuEvim Nedir?

KamuEvim Nedir?

0
3467

KamuEvim Nedir? Kamu evim; ev sahibi olmak isteyen kamu çalışanları düşünülerek hazırlanan ve resmi süresi tamamlanan bir projedir. Kamu Çalışanları Konut Yapı Kooperatifi bünyesinde, Kırıkkale Yahşihan ilçesi Bayraktepe mahallesinde bulunan arsa’da yapılması planlanan, altyapı hizmetleri kullanıma açık, çok katlı konutların, banka kredisiz ve 72 ay vadeli teslimatı yapılacaktır.

Kamu Evim Kimin?KamuEvim Nedir?

Günümüz şartlarına peşin para ile konut almanın ne kadar zor olduğu aşikardır. Banka kredileri ise faizli sunulması, konut bedelinin belirli bir miktarının peşinat olarak müşteriden istenmesi ve ekstra giderler ile, satın alınacak evin maliyetini yükseltmektedir. Özellikle kamu çalışanlarının belirli bir aylık geliri bulunmaktadır. Bu nedenle peşin olarak ev satın alıp, kiradan kurtulmak, onlar için nerede ise imkansızdır.

Kamu evim, Kamu çalışanları Konut Yapı Kooperatifi bünyesinde kurulmuş ve hedefi tüm kamu çalışanlarına ev alma hayallerini gerçekleştirmek olan bir kurumdur.

Kamu Evim Katılım Şartları Nelerdir?

Kooperatife tüm kamu çalışanları ve yakınları, Kırıkkale’de yaşayan esnaflar, iş adamları ve Kırıkkale dışındaki tüm hemşeriler üye olabilmektedir. KamuEvim Nedir?

Kamu Evim Örnek Hesaplama Tablosu

Kamu evimde 72 ay vade ile taksitle ev alma mümkündür. Örnek olarak satın alınması istenen konutun 2+1 olduğunu ve 50.000 TL peşinat verileceğini ve daire bedelinin ise 230.000 TL olarak belirlendiğini düşünelim. Toplam 72 ay sunulan vade ile; 2019 yılı Mayıs ayından başlayarak Aralık ayına sonuna kadar ödenecek aylık taksit 1900 TL, 2020 yılı Ocak ayından başlayarak Aralık sonuna kadar ödenecek taksit 2.250 TL ve 2021 yılı sonuna kadar ise 2500 TL olacaktır. KamuEvim Nedir?

Daire tesliminden sonra ise, 2024 Ağustos ayına kadar 1.900 TL olarak devam edecek ve toplam bedel 230.000 TL olacaktır.

Kamu Evim Araba

Kamu evim, kamu çalışanlarına faizsiz ev alma fırsatı sunmaktadır. Şu an için taşıt projesi yoktur.

Kamu Evim Şubeleri ve İletişim

Kamu evim, ya da diğer adıyla SS. Kırıkkale Kamu Çalışanları Konut Yapı Kooperatifi;  Yenidoğan mahallesi, 604.sokak Kat:3 Kırıkkale’de çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca, Kamuevim’e, 0505 642 14 76 – 0531 084 15 60 no’lu telefonlardan ya da kamuevim.com internet sitesinden ulaşmak mümkündür. KamuEvim Nedir?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim