Kamu Evim Nedir?

Kamu Evim Nedir?

0
3479

Kamu Evim Nedir? Kırıkkale’ de modern bir yaşam konseptinde konutlar inşa eden Kamu Evim ile kiracıya ev sahibi olma imkanı sunmaktadır. Günümüzde yüksek faizli banka kredileri çoğu kişinin kendilerine ait evleri olamamaktadır.  Kamu Evim’in faizsiz bir sisteme sahip olması ve Kırıkkale’de bir ilk olmaları ile dikkat çeken projede bir yaşam merkezi kurulması amaçlanmıştır. Bayraktepe projesinde 319 tane konut yer almaktadır. Faizsiz konut kredisi ile sizlerde hayallerinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

Kamu Evim Kimin?

Kamu Evim, S.S. Kırıkkale Kamu Çalışanları Konut Yapı Kooperatifi tarafından kurulmuştur.

Kamu Evim Nedir? Kamu Evim Yöntemleri

Kamu Evim ile kredisiz ev satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken resmi sayfasından ön talep formunu doldurmaktır. Özellik ile daire seçimine sıra geldiğinde erken başvurular öncelikli olmaktadır. Dairelerin blok ve cephe seçiminde başvuru sırasına göre tercihler değerlendirilmektedir.Kamu Evim Nedir?

Kamu Evim Katılım Şartları

Kiradan kurtulmak isteyen kamu çalışanları ile yakınları, il dışından, Kırıkkale’deki esnaflardan iş adamlarına kadar herkes katılabilmektedir. Formda sizden adınız, soyadınız, mesleğiniz ve çalıştığınız kurum, telefon numaranız ve sahip olmak istediğiniz konut tipi bilgileri girerek, boş bırakılan alana mesaj yazabilirsiniz. Kamu Evim Nedir?

Kamu Evim Örnek Hesaplama Tablosu

Proje kapsamında 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler yer almaktadır. 102 ile 167 metrekare arasında büyüklükleri değişmektedir. 230000 TL’lik bir daire alacağınızı kabul edelim. 75 ay ödeme süresi olarak belirlenmiştir. Peşinat olarak 50000 TL verdiniz. 2019’un Nisan ayında evi alırsanız Mayıs ayından yılın sonuna kadar 1900 TL; 2020 yılında 2250 TL ve 2021 yılında 2500 TL olarak aylık taksit ödemeleri şeklinde planlanmıştır.  Daha sonra daireniz teslim edildikten sonra 2022 yılında 1900 TL ve ayrıca Mayıs ayında 12000 TL; 2023 ve 2024 yılında 1900 TL olarak belirlenmiştir.  Toplam 230000 TL olmaktadır. Taksitle ev alma şeklinde de ifade edilebilir. Ayrıca ödemeler kişilere göre de düzenlenebilmektedir. Kamu Evim Nedir?

Kamu Evim Araba

Kamu Evim hizmetleri içerisinde arabalar ile ilgili bir hizmet vermemektedirler.

Kamu Evim Şubeleri ve İletişim

Kamu Evim’in şubesi Kırıkkale’dedir. İletişim kurmak için merkezi yani şubeyi arayabilirsiniz. Bunun yanında e-postada gönderebilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim