İstanbul'da Kentsel Dönüşüm Projeleri

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Projeleri

0
366

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Projeleri

İstanbul’da kentsel dönüşüm projeleri konusunda güncel haberlere göz gezdirdiğimizde İstanbul’un dönüşümünün hız kesmeden devam ettiği ve aşamalar halinde şehrin çehresinin hızla değiştirildiği gözlenmektedir. Konut kredisi çekerek ev almak isteyen kimselerin özellikle tercih edebileceği oldukça modern ve pek çok tesisi içinde barındıran konut projeleri ev almak isteyen insanların ilgisini çekmektedir.

Hem yeni ve modern evlerde oturmak isteyenlerin hem de sıfırdan bir inşaata girerek daha ucuza ev sahibi olmak isteyenlerin birinci tercihi TOKİ olmaktadır. TOKİ sayesinde İstanbul sınırları içinde yaşayan kiracıya ev almak için yeni opsiyonlar ortaya çıkmaktadır. Bu sayede oluşan yeni imkanlarla kiradan kurtulmak isteyen insanlar bütçelerini zorlamadan kolayca kendilerine ev alabilmektedir. İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Projeleri

Neden İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Projeleri Önemlidir

Adeta Türkiye’nin kalbi diyebileceğimiz İstanbul, içinde sanayisinden ekonomisine pek çok sektörü barındırmaktadır. Ve bu şehirde yaşanabilecek bir doğal afet bütün ülkenin büyük yara almasına sebep olacaktır. Ne yazık ki İstanbul deprem kuşağı üstündedir. İnsanların kira öder gibi ev aldığı bu şehirde büyük bir depremin olması kaçınılmazdır. Zamanında yapılmış olan depreme uygun olmayan evlerden faizli ya da faizsiz ev almış kimseler büyük bir depremde çok üzücü sonuçlarla karşılaşabilirler. Bu evlerin bir depremden önce yenilenmesi ve insanlar zarar görmeden önce tedbir alınması şarttır. TOKİ’nin başı çektiği kentsel dönüşüm atağı hız kesmeden devam etmektedir. Kötü durumda olan evlerin hepsi modern binalarla yenilenirken insanlara taksitle ev alma fırsatı da doğmaktadır.

Kentsel Dönüşüme Katılmanın Faydaları 

Her binanın yapıldığı malzemenin kalitesine göre bir ömrü bulunmaktadır. Ve binalar yaş aldıkça daha fazla dayanıksız hale gelmektedir. Bu sebeple peşinatlı ya da peşinatsız ev aldığınızda evinizin yaşı büyükse evinizi mutlaka kentsel dönüşüme vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde mutlu bir hayat yaşamak için aldığınız ev sizlerin hiç istemeyeceğiniz tatsız sonuçları yaşamanıza sebep olabilir. Bu noktada projelerin normal evinizden küçük olması, aldığınız faizli ya da faizsiz ev fiyatının üstüne ekstra bir para ödemeniz gerekmesi gibi olumsuz durumlar yaşayabilirsiniz. Ama evinizin size ve sevdiklerinize zarar vermesindense biraz olumsuzluklara katlanıp en azından rahat ve huzurla yaşayabileceğiniz bir eve kavuşmanız sizler için daha iyi olacaktır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim