İstanbul İstanbul Toki konutları Kura Çekilişleri Kayabaşı konutları Kura Çekilişleri Belirlendi

İstanbul Toki konutları Kura Çekilişleri

0
2044

İstanbul Toki konutları Kura Çekilişleri Belirlendi. Toplu Konut İdaresinin yurt genelinde gerçekleştirdiği konut projeleri devam etmektedir. Dar gelirli vatandaşların yüksek talep gösterdiği projelerden çeşitli şartlara sahip olan aileler yararlanabilmektedir. İstanbul TOKİ projelerinden TC vatandaşı olan ve 25 yaşını aşmış olan kişiler yararlanabiliyor. 4500 TL aylık gelir sınırı bulunan başvuruları yapan kişiler kura sonuçlarını beklemektedir. TOKİ’nin gerçekleştirdiği konut projeleri arasında İstanbul Kayabaşı sosyal konut projesi de bulunmaktadır. Alt gelir grubunun merakla beklediği Kayabaşı çekiliş sonuçları açıklandı. 4 bin 500 taneye yakın sosyal konut projesinin gerçekleştirildiği İstanbul Kayabaşı projelerinin kura sonucu Haziran ayının sonunda belli olmuştu.

TOKİ Başvuru ve Kura Çekilişleri

TOKİ, Türkiye’nin birçok ilinde konut projeleri gerçekleştirmektedir. Türkiye geneli için belirlenen ev sahibi olma şartlarına sahip olan vatandaşlar başvuru yapabilmektedir. Alınan başvurulardan sonra çekiliş sistemiyle vatandaşlar ev sahibi yapılmaktadır. Bu nedenle TOKİ projelerine başvuru yapan vatandaşlar çekiliş sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaktadır. Ev sahibi olmayan vatandaşların uygun ve avantajlı fiyatlara ev sahibi olmasını sağlayan TOKİ, çeşitli bölgelerde konut projeleri gerçekleştirmektedir. İstanbul TOKİ başvuruları pek çok farklı platform aracılığıyla yapılabiliyor.İstanbul Toki konutları Kura Çekilişleri Belirlendi

TOKİ’nin ülke genelinde yaptığı projelere başvuran kişiler kura sürecini merakla takip etmektedir. Her projenin kura aşaması farklı tarihlerde gerçekleştirilmektedir. İstanbul Kayabaşı bölgesi için yapılan konut projelerinin çekilişi ise vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edilmiştir.İstanbul Toki konutları Kura Çekilişleri Belirlendi

TOKİ Çekiliş Sonuçları Nasıl Öğrenilir?İstanbul Toki konutları Kura Çekilişleri Belirlendi

TOKİ gerçekleştirdiği konut projelerinde başvuruları aldıktan sonra çekiliş tarihi belirlemektedir. Her proje için çekiliş tarihi belirleyen kurum, çeşitli alanlarda kura çekilişini gerçekleştirmektedir. Çekilişi yakından takip etmek isteyen vatandaşlar belirlenen adreslerde kura çekilişini izleyebilmektedir. Kura çekilişleri 2+1 ve 3+1 evler için farklı gün ve saatlerde yapılmaktadır. Çekilişleri yerinden takip edemeyen kişiler için TOKİ internet sitesinden sonuçları yayınlamaktadır. TC kimlik numarası ile sorgulama yapılabilmektedir. Ülke genelindeki tüm TOKİ projelerinin çekiliş sonuçlarına internet sorgulama sistemi ile ulaşmak mümkündür.

İstanbul TOKİ projeleri oldukça geniş kapsamlı olarak devam ettiği için bölgede hemen her bütçeye uygun bir şekilde bir konut projesine dahil olabilmek mümkün oluyor.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim