İkinci El Taşıt Finansmanı Nedir?

İkinci El Taşıt Finansmanı Nedir?

0
97

İkinci el taşıt finansmanı nedir? Sorusunun cevabı burada! Katılım bankaları tarafından ikinci el araba almak isteye müşterilere sunulan kredi modeline ikinci el taşıt finansmanı adı verilmektedir. Fakat bu kredi modelinde, katılım bankalarının faiz içermeyen bir bankacılık prensibi ile çalışması gerekmektedir. Araba almak isteyen müşteriler tarafından tercih edilen bu kredi seçeneğinde faizyoktur, kâr vardır. Bu model kısaca vadeli araba sahibi olmak olarak da tanımlanabilir.
Katılım bankalarından gerçekleşenkredisiz araba alma seçeneği olan taşıt finansmanı ile müşterilere doğrudan nakit para verilmekte, ayrıca müşterilerin satın almayı düşündüğü ikinci el araç alınarak, uzun vadeli bir şekilde satış gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple de aslında ikinci el taşıt finansmanı, taksitle araba almak olarak da tanımlanabilir.Fakat bu finansmandan yararlanabilmek için birtakım şartlar söz konusudur.

İkinci El Taşıt Finansmanı Nedir? Katılım Şartları Nelerdir?

Günümüzde en çok tercih edilen krediler arasında şüphesiz ki araç kredisi ilk sırada yer almaktadır. Özellikle büyük şehirlerde ciddi bir ihtiyaç haline gelen araçları satın almak ise kredi faiz oranları nedeniyle neredeyse imkansız görünmektedir. Her ne kadar bu konuyla ilgili detaylı araştırmalar yapılsa da uygun araç kredisi bulabilmek sanıldığının aksine çok zordur. İkinci El Taşıt Finansmanı Nedir?

Bu duruma bir çare bulmak isteyenler ise taşıt kredisi seçeneğini bir kenara bırakarak, ikinci el taşıt finansmanına başvurmaktadır. Fakat katılım bankaları tarafından verilen bu finansman modelinden yararlanabilmek için öncelikle başvuru yapan kişinin 18 yaşını doldurması ve belgelenebilir bir gelire sahip olması gerekmektedir. Bunlar karşılandığı takdirde en uygun taşıt kredisi araştırma derdinden kurtularak, talep edilen arabaya zaman içerisinde sahip olunabilmektedir. Ayrıca trafik sigortası için de banka ile birlikte hareket edilerek, güvenlik sağlanabilir. İkinci El Taşıt Finansmanı Nedir?

Kredi Faizi Hesaplamaya Son!

Katılım bankaları tarafından sağlanan ikinci el taşıt finansmanı ile taşıt kredisi hesaplama derdinden kurtulabilmek mümkündür. Özellikle de elinde nakit parası bulunmayan ve araç kredisi araştırmaları yapan kişilerin tercih ettiği bu finansman modeli ile kolay bir şekilde araç sahibi olunabilmektedir. Senetle araba almak yerine güvenli bir şekilde bankanın nakit parasından faydalanmak ise çok daha doğru bir karar olacaktır.
Bankanın faiz yerine kâr elde ettiği bu finansman modelinde peşinatsız arabaalabilir ve bu nakit para ile de uzun vadeli süreçte araç sahibi olunabilir. Tüm bu bilgiler sonucunda ikinci el taşıt finansmanı nedir? sorusunu, uzun vadede faiz ödemeden araba sahibi olabilmek şeklinde cevaplayabiliriz!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim