HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

0
79

HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS sorgulama nasıl yapılır, özellikle yeni araba almak isteyenlerin ve tüm araç sürücülerinin bilmesi gereken önemli bir sorudur. HGS yani hızlı geçiş sistemi otoban ve köprülerde bulunan gişeye ihtiyaç kalmadan geçmenizi sağlayan bir kolaylıktır. HGS, plakanızı tanıyarak geçiş ücretini HGS bakiyenizden çekmektedir. HGS sorgulamak için bir kaç yola başvurabilirsiniz.

HGS yüklemesini ise PTT şubelerinden yardım alarak yapabilirsiniz. Size en yakın PTT şubesine HGS kartınız ile giderek HGS yüklemesi yapacağınızı söylediğinizde gerekli işlemleri tamamlayabilmeniz için size yardımcı olunacaktır. Aynı zamanda ATM üzerinden de yükleme yapabilmeniz mümkündür. HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereye Başvurulur?

HGS sorgulamayı PTT’nin HGS için oluşturduğu sayfalar üzerinden öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra E-Devlet ile de HGS sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca cep telefonu ile de HGS sorgulama mümkündür. HGS çağrı merkezi numarasını arayarak operatör yardımıyla bu işi çözebilirsiniz. HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şayet araba almak istiyorsanız satıcı ile HGS meselesini görüşmelisiniz. Çünkü eğer aracın plakası aynı kalacaksa HGS iptal edilmesi gerekiyor. Ancak araba satıcısı iseniz karttaki paranızı yeni kartınıza aktarmanız mümkündür.

HGS  kaydı olmayan sürücüler otobanda ve köprüde HGS’den faydalandığında idari para cezası uygulanmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız E-Devlet ya da PTT üzerinden öğrenebilirsiniz.

HGS İhlali Ceza Sorgulama

Otobanda ve HGS bulunan köprülerde, HGS bakiyeniz bulunmuyorsa bu uygulamadan yararlandığınız taktirde plaka tespiti ile adınıza ceza kesilecektir. Bunun önüne geçmek için HGS hesabı açtırabilirsiniz. Ceza aldığınız durumda yine PTT, E-Devlet ve KGM üzerinden cezanız hakkında bilgi edinebilirsiniz. HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS ceza borcunuz olduğu zaman aracınız için muayene yaptırmanız mümkün olmuyor. Dolayısıyla araç bakımı ve muayenesi için eğer varsa muhakkak HGS borcunuzu kapatmanız gerekiyor. HGS için bakiye veren bankalar da mevcuttur. Tıpkı taşıt kredisi gibi HGS için de bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. HGS Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS büyük bir kolaylıktır. Trafikteki yığılmayı, kargaşayı önlemek amaçlı oluşturulmuş bir sistemdir. HGS bakiyeniz olduğu zaman bu uygulamanın yapıldığı otoban ve köprülerden kolaylıkla geçiş yapabileceksiniz.

HGS sorgulama nasıl yapılır, pek tabii araç sahibi olan ve HGS bakiyesine sahip ya da HGS cezai yaptırımı uygulanmış kişiler için önem arz eden bir sorudur. Dolayısıyla bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmak trafikte oldukça işinize yarayacaktır. Ayrıca yeni araba almak isteyenler için HGS bilgisine sahip olmak büyük avantajdır.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim