Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

0
90

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır, yeni araba sahibi olanlar için son derece önemli bir sorudur. İkinci el araba alırken aracın geçmişini bilmek gereklidir. Aracın herhangi bir kaza yaşayıp yaşamadığı, kazanın nedeni, kazanın mali gideri ve tarihi hakkında bilgi edinilebilir. Araba satarken de bu bilgileri alıcıya sunmak size karşı güven oluşturacaktır.

Aracın plaka bilgileri ile hasar kaydını öğrenmek mümkündür. Bunun için çeşitli seçenekler vardır.  Plaka bilgileri ile araç parça değişimini bile öğrenmek mümkündür.

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereye Müracaat Edilir?

Aracınızın hasar kaydını farklı yollarla öğrenebilirsiniz. Hangi operatöre sahip olduğunuz fark etmeksizin, cep telefonunuzdan 5664’e aracınızın plakasını sms atarak öğrenebilirsiniz.  Buna ek olarak E-Devlet sistemi üzerinden de araç hasar kaydını sorgulayabilirsiniz. Trafik sigortası kapsamında TRAMER  ( Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi) ‘in sunduğu hasar sorgulama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Şayet araç kredisi imkanı sunan banka ve firmalar üzerinden araba almak istiyorsanız bu sistem ile hasar kaydını öğrenmek sizin için iyi olacaktır. Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plaka Sorgusu İle Ulaşılabilecek Bilgiler

İncelemesini yapmak istediğiniz aracın geçmiş bilgilerini öğrenebilmek için plaka sorgulama sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem ile hasar kaydının yanı sıra pek çok detayı da öğrenme fırsatınız olacaktır. Kaza durumlarında kaza hakkında her türlü bilgiyi edinebileceğiniz gibi araç için;  geçirdiği servisleri, araçtaki el değişikliği, varsa değişen parçaları, değişen parçaların orijinal ya da sahte olup olmadığı, sigorta poliçe bilgileri, kazalardaki tutanak bilgileri gibi araç hakkında en derin bilgilere sahip olabilirsiniz. Hasarla ilgili detaylı bilgileri sigorta şirketiniz ile görüşme sağlayarak öğrenebilirsiniz. Burada da trafik sigortası için ne denli önemli olduğu kanıtlanmaktadır. Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç sahibi olmaya karar verdiğinizde alacağınız aracı çok iyi tanımanız gerekir. Bu bilgiler aracı nasıl kullanmanız gerektiğini, nelere dikkat etmeniz gerektiğini açığa çıkarır. Özellikle ikinci el araba almak isteyenler için bu bilgiler son derece önemlidir. Araba almak detaylı araştırma gerektirir. Dolayısıyla araca dair her şeyi öğrenmek istersiniz. Bu araba almanızda önemli bir kriterdir. Plakadan araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır, sorusu bu noktada kıymetli olmaktadır. Alacağınız araba için geçmiş bilgilerini öğrenmek hususunda hasar kaydı sorgulama yöntemlerine başvurabilirsiniz. Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim