Gümüşhane Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Gümüşhane Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
3376

Gümüşhane Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Gümüşhane ilinde TOKİ daha önceleri yaptığı projelere yenilerini eklemeye devam etmektedir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ilde yaşayan dar ve orta gelirli vatandaşların konut ihtiyaçlarını en uygun fiyatlarla karşılamaktadır. Başvuru şartlarını yerine getirip kurada çıkanlar uygun ödeme şartlarıyla seçkin bir sosyal alanda yaşama şansını elde ediyor. Peşinatı düşük olan evlerin aylık ödemelerinde kolaylık sağlanmaktadır. 6 aylık sabit olan ödemeler 6 ay sonrasında enflasyon değerlerine göre değişmektedir. Gümüşhane TOKİ bünyesinde yer alan projelere dahil olabilmek için elbette ki bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.Gümüşhane Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Gümüşhane TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir? Gümüşhane Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Gerçek ihtiyaç sahiplerini evlerine kavuşturmak için hizmet veren TOKİ kamu kuruluşuna başvuru yapabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Şartların olmasındaki esas gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmektir. Gümüşhane TOKİ başvuru şartları şöyledir:

  • Projelerin yapıldığı ilde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak
  • Başvuru yapacak kişinin içinde yer aldığı ailenin net aylık gelirinin 4500 TL ve altında olması
  • Aileden yalnızca bir kişi başvuruda bulunabilir. Başvuracak kişinin de 25 yaşından büyük olması gerekiyor
  • Başvuru yapan kişinin üzerine herhangi bir gayrı menkul tapusunun olmaması

Şartların hepsine eksiksiz sahip olanlar başvuru ofisine giderek sözleşmeyi imzalar. Sözleşme imzalanarak başvuru gerçekleşir. Fakat kurayı beklemek gerekir. Uygun olanlar çekilişe girerek ev sahibi olmaktadır.

Gümüşhane TOKİ Gümüşhane Projelerinin Detayları

TOKİ, kurulduğu yıldan beri ülkemizin bört bir tarafından proje yapıp teslim etmektedir. Projelerin mahiyeti arsaya, konuma, şehrin ihtiyacına ve daha birçok şeye bağlı olarak değişmektedir. TOKİ daha önceleri Gümüşhane ilinde birçok projeye imza atmıştır. Günümüzde devam etmekte olan projelerin birincisi Yenimahalle yoksul konutu ve sosyal tesis yapımıdır. İdare konut uygulaması olan proje inşaat aşamasındaki 198 konuttan oluşmaktadır.Gümüşhane Toki Evleri İle İlgili Bilgi

İkinci proje Köse ilçesindeki konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işidir. Projede 84 konut bulunmaktadır. Çamlıca mahallesindeki üçüncü projede 528 konut, 1 tane ticaret merkezi, 1 tane cami inşaatı vardır. Gümüşhane TOKİ konusunda çok sayıda farklı projenin hayata geçirildiği bir kent olarak tanımlanıyor.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim