Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim Sistemi Nedir?

0
2452

Finansevim Nedir?

Finansevim Sistemi Nedir? Dünyanın her yerinde ev sahibi olmak isteyenler için seçenekler sunulmaktadır. Bankaların konut kredileri, mortgege kredisi gibi faize dayalı yöntemlerin yanında tasarrufa dayalı yöntemler de bulunur. Finansevim, tasarrufa dayalı finans sistemleri arasında yer alır. Faizsiz sistemi ile insanların bütçelerine uygun ödemeler yaparak faize girmeden ev, araba gibi ürünleri alabilmelerinde yardımcı olmaktır. Finansevim Sistemi Nedir?

Avantajlı ve uygun yöntemleri ile insanların evlilikten eğitime kadar her türlü ihtiyaçları için tasarruf yapabilmelerini sağlar. Tasarrufa dayalı finans sistemi dünyadaki birçok ülkede uygulanmaktadır. Ülkemizde uygulayanlar arasında Finansevim de bulunmaktadır. Finansevim sadece ev, araba almak isteyenlere yardımcı olmaz. İş kurmak isteyenlerin makinelerini, ekipmanlarını almaları için gerekli parayı tasarruf etmeleri için de yardımcı olur. İnsanların hayallerini yerine getirmesinde faize girmeden yardımcı olduğundan dolayı çok fazla talep görmektedir. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim Kimin? Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim’in katılımcıları arasında en fazla ev ve araba almak isteyenler bulunur. Ev ve araba yaşadığımız hayatta temel ihtiyaçlar arasında yer aldığından herkes bir şekilde sahip olmaya çalışmaktadır. Kredi, senetle ev ve araba almak gibi yöntemlerin kendi içinde olumsuz yanları olmasından dolayı Finansevim tercih edilmektedir. Özellikle peşinatı olmayanlar, faize girmek istemeyenler tarafından tercih edilir.Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim, anonim şirket olarak 1 milyon lira sermaye ile kuruldu. Uzun adı Finansevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olan Finansevim’in ortakları; Emre Özkaya, Serdar Kolo ve Mahmut Mısır’dır. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim Şubeleri

Uzun süre kira ödemek bütçeyi çok ciddi zorlamaktadır. Finansevim, bütçelerine uygun şartlarda kiracıya ev sahibi olabilme imkanı verir. Katılımcılarının talepleri doğrultusunda her geçen gün şube sayısını artırmıştır. Finansevim’in Türkiye’ye dağılan şubeleri şunlardır;

Adana Seyhan, Adıyaman, Ankara Çankaya, Ankara Sincan, Antalya Muratpaşa, Batman, Bursa Osmangazi, Bursa Yıldırım, Denizli Merkezefendi, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, İstanbul Ataşehir, Gaziantep Şehitkamil’de 2 şube, Hatay İskenderun, Isparta, İstanbul Bağcılar Meydan, İstanbul Bağcılar Yıldıztepe, İstanbul Esenyurt, İstanbul Gaziosmanpaşa, İstanbul Kağıthane, İstanbul Kaynarca, İstanbul Pendik, İstanbul Şirinevler, İstanbul Sultanbeyli, İstanbul Sultangazi, İstanbul Ümraniye Santral, İzmir Konak, Kahramanmaraş, Kayseri Kocasinan, Kocaeli Çayırova, Kocaeli Gebze’de 2 şube, Kocaeli Derince, Kocaeli İzmit, Konya Nalçası’da 2 şube, Konya Selçuklu, Malatya, Mardin, Mersin, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Sivas, Tekirdağ Çorlu, Tokat, Trabzon Ortahisar ve Van.

Finansevim Kampanyaları

Hayatın pahalı olmasından dolayı kendi evlerini almak isteyenler tercihlerini kira öder gibi şartlara sahip olan yöntemlerden yana kullanmaktadır. Normalde ödedikleri kiranın üzerine biraz daha ekleyerek ev sahibi olmak bütçeler için daha uygundur. Finansevim, normalde sunduğu hizmetlerle insanların bütçelerine göre hareket etmelerine imkan tanır. Fakat bazı dönemlerde yaptığı kampanyalar ile imkanları daha da kolaylaştırmaktadır. Kampanyalardan haberdar olmak ve faydalanabilmek için Finansevim etkinliklerini takipte olmak gerekir.Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim Yöntemleri

Son dönemlerde ülkemizdeki konut fiyatları son derece arttı. Konut fiyatlarının artması peşin para ile ev almanın yolunu nerdeyse tamamen kapattı. Bundan dolayı insanlar taksitle ev al ile ev sahibi olmaya çalışmaktadır. Konut fiyatlarının üzerine bankaların faiz oranlarındaki yükseliş konut alımlarında düşüşlere neden oldu. Artışlar insanları Tasarrufa dayalı finans sistemleriyle ev alma oranlarının yükselmesini sağladı. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim, tasarruf yapmak isteyenlere üç seçenek sunar. Bunlar; Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu ve Relax Ödeme Fonu’dur. 12 aydan 360 aya kadar taksit imkanı sunan Çekiliş Fonunda ek ödemeler yoktur. Vade ortası fonunda taksitlere mola verme ve durum müsait olunca devam edebilme imkanı vardır. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim Kredi Hesaplama

Bankalardan alınan kredilerde geri ödemeler alınan kat ve kat fazlası olduğundan Finansevim gibi faizsiz ev sistemleri daha çok rağbet görmekte. Finansevim’de hesaplamalar kişinin hedeflediği tasarruf miktarını yine kendi belirleyeceği vade ve aylık taksitlere göre yapılır. Hesaplamalar kişinin tercihlerine göre yapıldığında ödeme kolaylığı vardır. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim ile Kimler Ev Araba Alabilir?

Finansevim, insanları bankaların gereksiz işlemlerinden, ek masraflarından, senetle araba ve ev alma risklerinden kurtarmaktadır. Kurumdan ev, araba başta olmak üzere her türlü ihtiyacı için paraya ihtiyacı olanlar yararlanabilmektedir. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Finansevim’ın imkanlarından yararlanabilir. TC vatandaşının yapması gereken sadece gelirine göre uygun yöntemi tercih etmesidir. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim ile Ne Alabilirim?

Faizsiz, peşinatsız, kredisiz taksitle ev alma imkanı veren Finansevim fırsatlarıyla araba, arsa gibi ürünler de alınabilir. Eğitim, düğün gibi durumlar için tasarruf yapmak isteyenler Finansevim’in yöntemlerini değerlendirilebilir. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim ile Nasıl Ev ve Araba Sahibi Olunur?

Her TC vatandaşı araba ve ev almak için bütçesine en uygun olduğunu düşündüğü Relax Ödeme Fonu, Çekiliş Fonu, Vade Ortası Fonu’ndan birini seçerek faizsiz araç ve ev sahibi olabilir. Ödeme yöntemi, taksit miktarı, vade sayısını kişi kendi belirler. Ödemelerini yöntemine göre yapar. Tasarrufunu alarak istediği yerden istediği evi veya arabayı alır. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim Konut Projelerinden Ev Alabilir miyim?

Finansevim ile kişi dilediği yerden dilediği evi alır. Bankalarda olduğu gibi belli bir ev için ödeme yapılmaz. Bundan dolayı kişi Finansevim hizmetiyle istediği konut projeleri dairelerinden alabilir.

Finansevim İstediğim Satılık Daireyi Alabiliyor muyum?

Finansevim’in hangi şubesinden işlem yaptırmış olursanız olur, nerde yaşıyorsanız yaşayın Türkiye’nin herhangi bir yerindeki satılık daire ve arabayı alabilirsiniz. Tasarrufu teslim alan kişinin evine ekspertiz gönderilir. Ekspertiz raporunda katılımcıyı ve gruptaki diğer fon arkadaşlarını riske atacak gayrı resmi bir durum olmadığı müddetçe her yerden ev veya araba satın alınabilir. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim’in Sunduğu Avantajlar Nedir?

İnsanlar birikim yapmakta zorlandıklarından dolayı almayı düşündükleri nerdeyse her şeyi taksitle almaya çalışmakta. Aylık ödemeler yapıldığından zor gelmez. Finansevim taksitle araba ve ev alma imkanı sunarak kolaylık sağlamasının yanında farklı avantajlar da sunmaktadır. Bunlar;

  • Fon sistemi tamamen faizsiz olduğundan fazla para ödemek söz konusu değildir.
  • Katılımcılar tasarruf etmeyi hedefledikleri miktarın dışında sadece Katılım Bedeli alınır. Katılım Bedeli çok düşüktür. Kira yardımı veya bankalardaki gibi ek kalem ödemeleri yoktur.
  • Çekilişle ev alma sırası gelen bekletilmez. Sırası gelen ayında evini, arabasını alır. Ekstra beklenilen bir zaman olmaz.
  • Uygulanan yöntemler tamamen faizsiz olduğundan taksitlerde artış olmaz. Kişi durumuna göre ve yönteminin şartlarına uygunluğu nispetinde taksitlerini kendi artırabilir veya düşürebilir.

Finansevim En Fazla Kaç Ay Taksit Yaptırabilirim?

Peşinatsız, faizsiz, kredisiz ev alma imkanı sunan Finansevim kişilere 12 aydan 360 aya kadar vade seçeneği sunar.

Finansevim Taksit Miktarı Nasıl Belirlenir?

Yaşam şartlarının zorlaşması insanların birikim yapmasını zorlaştırır. Peşinat istemeyen sistemler ev sahibi olmak isteyenler tarafından daha çok tercih edilir. Finansevim, faizsiz finans sistemi ile katılımcılarından peşinat talep etmez. Fakat peşinat verenler diğer katılımcılara göre avantajlı olurlar. Peşinat miktarı düşülünce aylık taksit miktarı azalır. Taksit miktarı, hedeflenen tasarruf miktarına, ödenen peşinata ve vade sayısına göre katılımcı tarafından belirlenir. Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim Taksit Ödemeye Ne Zamana Başlayacağız?

Finansevim ile katılımcı arasında sözleşme imzalandıktan sonra taksit ödemelerine başlanır. Konut kredisi gibi yöntemlerde olduğu gibi gereksiz evrak işleri olmadığından ödemeler hemen başlar.

Finansevim’in Güvencesi Nedir Nasıl Güvenebiliriz?

Ülkemizde bir dönem alternatif olmadığından dolayı bankaların verdiği ev kredisi tercih edilirdi. Tasarrufa dayalı finans sistemiyle hizmet veren kurumların açılması ile taleplerde kaymalar görüldü. Finansevim, katılımcıları ile sözleşme imzalamaktadır. Yasalara uygun olarak hazırlanan sözleşmelerde her türlü detaya yer verilerek kişinin hakları koruma altına alınır.

Veri sorumlusu olan Finansevim Gayrimenkul Otomotiv İletişim Organizasyon Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi yani Finansevim, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata uygun hareket eder. Katılımcılarının kişisel verilerini koruma altına alır.

Finansevim ile Ev ve arabayı hemen alabilir miyiz?

Faizsiz araba

Finansevim’de her şey belli kurallar ve kaideler çerçevesinde ilerler. Katılımcıların faizsiz araba ve ev almak için kullanacakları yöntemlerden ödemelerine kadar her şey sistemlidir. Katılımcılar, tercih ettikleri yönteme göre evlerini ve arabalarını alacakları zaman farklılık gösterebilir. Noter huzurunda çekilen kuraya göre ilk ay evinize veya arabanıza sahip olabilirsiniz. Fakat en son da alabilirsiniz. Çekilişsiz sisteme tabi olunması durumunda teslimat tarihi baştan bilinecektir.

Finansevim ile İstediğim satılık arabayı alabiliyor muyum?

Bankaların verdiği taşıt kredisi ile belirlenen aracın satın alınması söz konusudur. Oysaki Finansevim, kişinin taşıt için gerekli olan parayı biriktirmesini sağlayan bir sistemdir. Örneğin kişinin almayı düşündüğü araba 100 bin liralık ise ödemesini ona göre yapar. Çekilişle sıra kendine geldiğinde 100 bin lirasını alır ve istediği aracı satın alır. Şayet ödemeleri tamamlanmadan sıra geldiyse ödemeler tamamlanıncaya ve diğer fon katılımcıların haklarını gözetmek için arabaya satılamaz şerhi konulur. Araba kişinin üzerine olur fakat ödemeler bitip bütün fon katılımcıları arabalarını alınca şerh kalkar.

Finansevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Nasıl Çalışır?

Finansevim gibi Tasarrufa Dayalı Finans Sistemlerinin temel mantığı kadınların altın günleridir. Annelerimizin yaptığı altın günü daha geniş bir çerçevede kurumsallaştırılmıştır. Her ay bir kişiye ödenen altınlarla bayanlar ailelerinin ihtiyaçlarını giderirdi. Faizsiz, kredisiz, peşinatsız ev ve araba sahibi olma imkanı veren kurumlarda da sistem aynıdır. Her ay bir kişiye toplanan paralar verilir. Kişi arabasını veya evini alır. Diğer ay bir diğer katılımcının tasarrufunu alarak evini veya arabasını alma vaktidir.

Finansevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Güvenli mi?

Tasarrufa Dayalı Finans sistemiyle çalışan kurumlar ülkemizde ilk bir tane ile açılış yaptı. Tek bir kurum katılımcıları tarafından çok beğenilip takdir görünce yenileri açılmaya başladı. Güvenli sistemleri sayesinde bugüne kadar hiç mağduriyet yaşatmamış olan bu kurumlar yasalar çerçevesinde hareket ettiklerinden bundan sonra da yaşatmayacaklardır.

Finansevim Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmaların Hizmet bedeli

Finansevim gibi faizsiz sistemleriyle kiradan kurtulmak ve ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olan kurumlar bir organizasyon yapmaktadır. Organizasyonun aksamadan işlemesi için birçok kişi çalışmaktadır. Bu organizasyon karşılığında kişilerden katılım bedeli veya çalışma bedeli adı altında ücret alırlar. Alınan hizmet bedeli fon miktarına ve yönteme göre farklılık gösterir. Çok yüksek bir meblağ olmadığından ödemede problem yaşatmaz. Finansevim, hizmet bedelini peşin almayıp aylık taksitlere bölerek katılımcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Finansevim Faizsiz Ev Sisteminin Banka Kredisi ile Kıyaslanması

Bankaların verdiği konut kredilerinde alınan miktardan çok daha fazlası geri ödenir. Çekilen kredi tutarının üzerine faiz oranları, ekspertiz ücreti, yıllık maliyet oranı, vade farkı gibi kalemler eklenir. Eklenen maliyetler geri ödemelerin zorlaşmasına neden olur. Finansevim’ de ise ek ödeme yoktur. Kişi hedefindeki tasarruf miktarının dışında sadece katılım bedeli alırlar. Katılım bedelinin miktarı bankaların aldığı ücretlerin yanında çok ama çok cüzidir. Bankaların konut kredilerinin tek avantajı evi veya arabayı hemen alabilmektir.Finansevim Sistemi Nedir?

Finansevim Faizsiz Ev Alma Sisteminin Avantajları

Faizsiz ev alma sistemiyle daire veya araba almanın en büyük avantajı faiz ödememektir. Peşinat talep edilmemesi ise ayrıca bir konfordur. Aylık taksitlerin, vade sayısının ve yöntemlerin katılımcı tarafından bütçesine göre ayarlanması çok büyük bir avantajdır.Finansevim Sistemi Nedir?

 

Finansevim Çekilişli Sistem

Finansevim çekilişli sistem aracılığıyla katılımcı dilediği yerden, dilediği konut projesi dairelerinden ev satın alabilir. Öncelikle fon tutarını belirlemelidir. Peşinatı olanlar peşinatlı yöntemi seçerse teslimat zamanını öne alır. Peşinat durumu netleşince sıra aylık taksit miktarlarının belirlenmesine gelir. Katılımcı ödeyebileceği aylık taksiti belirtince don tutarı dikkate alınarak 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96, 108, 120, 180 veya 360 kişilik katılımcılardan oluşan gruptan biri seçilir. Grup seçimi aynı zamanda vade seçimidir. Sözleşmeler imzalanınca noter huzurunda yapılan çekilişle biriken fonun ne zaman teslim alınacağı belirlenir. Teslimattan sonra vade bitmediyse ödemelere devam edilir. Taksitler sabitlendiğinden ödeme sıkıntısı yaşanmaz.

Finansevim Çekilişsiz Sistem

Çekilişli sistem ile çekilişsiz sistemin genel işleyişi birbirine benzer. Çekilişli sistemde teslimat zamanı noter tarafından yapılan kura ile belirlenir. Çekilişsiz sistemde sözleşme imzalanırken teslimat tarihi belirlenmiştir. Belirtilen tarihe ödenen toplam fonla sahibinden veya konut projelerinden seçilen ev alınır.

Finansevim Araba Alımı

Faize girmeden, kredi çekmeden peşinatsız araba alımı için yapılması gereken şey; Finansevim’in yöntemlerinden birini seçip, vade ve aylık taksit miktarlarını belirleyerek ödemelere başlama. Zamanı geldiğinde alınan birikmiş tasarrufla istenilen marka, model araba satın alınabilir.

Finansevim Hesaplama

Finansevim aracılığı ile satılık araba veya ev alacak olanlar şubelerdeki görevlilerden yardım alarak veya sitede yer alan bilgiler ışında hesaplama yapabilir. Hesaplamada genel itibariyle katılımcıların belirlemeleri söz konusudur.

Finansevim İletişim Bilgisi

Finansevim, Türkiye genelinde yer alan şubeleri aracılığıyla birebir görüşmeler yaparak hizmetlerini sunmaktadır. Şubeye gidemeyenler veya sorusu olanlar için iletişim bilgileri şöyledir;

Telefon numarası: 444 6 379

Fax numarası: 0 850 219 99 90

Elektronik posta adresi: bilgi@finansevim.com.tr

Genel Merkez Adresi: Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi No: 8 Ataşehir / İstanbul

Küçükbakkalköy Mah. Vedat Günyol Cad No:8

Ataşehir/İstanbul

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim