faizsiz-kira-oder-gibi-ev-sahibi-olmak

Faizsiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

0
1919

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen tüketiler katılım bankacılığı faaliyetlerinin artması, inşaat firmalarının satışları ve çeşitli fonların kurulması üzerindeki banka baskısını ortadan kaldırmak için bazı adımlar atmak suretiyle, tüketiciler artık kafalarını faizsiz olarak ayarlayabilecekleri bir ev satın alabilirler. Peki, faizsiz bir ev almak nasıl mümkün olabilir? Bunu yapmanın üç yolu vardır.Faizsiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak.

  1. İnşaat Firmaları

İnşaat şirketleri, konut satışında aracı olan bankaları elimine ederek doğrudan tüketicilerle iş yapıyor. Bankaların faiz oranları arttıkça konut satışları da azalmaktadır. Bu durumun üstesinden gelmek isteyen inşaat şirketleri ortaklıklar yoluyla konut satın almak isteyen tüketicilere kredi vermektedir. Böylece kira öder gibi ev sahibi olmak yine kolay bir hale geliyor.

  1. Bazı Kurumlar

Birevim, Fuzulev ve Eminevim gibi organizasyonlar bir evin sahibi olmak isteyenleri bir araya getiriyor ve herkesin ev sahibi olmasını sağlamak için faizsiz ev kredisi sağlıyorlar. Satın almak istedikleri evin değerini belirledikten sonra, insanlar taksitler halinde kaç ay ödeyeceklerine karar verir ve devam eder.

Daha sonra taksit ödemeleri her ay çekilmeye devam ederken, o ayın evin alınacağı belirlendi. Bir ev satın alma hakkına sahip olan kişi, grubundaki diğer kişilerin yaptığı ödemelerden oluşan fon ile evini satın alır. Elbette, taksit ödemelerini kendisi yapmaya devam ediyor. Böylece, kira öder gibi ev sahibi olmak yine kolay bir hale geliyor.

  1. Katilim Bankalari

Katılım Bankaları faizsiz kredilerde en çok rağbet gören, ancak diğer seçeneklere kıyasla en uygun maliyetli çözümü sunmaktadır. Faizsiz konut kredisi sağlayan bankalar;

  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıfbank Katılım Bankası
  • Albaraka Türk
  • Kuveyt Türk
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu bankalar katılım bankalarıdır. Konut kredisini sadece faizsiz bankalardan temin edebilirsiniz.

Bankalardan faizsiz konut kredisi nasıl alınır?

Satın alacağınız eve karar verdikten sonra, tapunun% 25’ini ve bu evin fiyatını elinizde bulundurmalısınız. Kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız, doğum belgeniz ve gelir belgenizle bankaya faizsiz bir ev kredisi için başvurabilirsiniz.

Başvurunuzu hem çevrimiçi hem de şubeler aracılığıyla yapabilirsiniz. Gerekli koşulları sağlamanız durumunda Banka size onay verir ve paranızı en kısa sürede hesabınıza yatırır.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim