Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

0
578

Faizsiz Ev Alma Yöntemleri. Toplumda yer alan çoğu kişi ev sahibi olmanın hayalini yıllarca içinde büyütür. Ama bu kişiler bir türlü doğru zamanla, doğru ödeme sistemi bir araya getiremediğinden, konut alma hayalleri  hep başka bahara kalır. Bu kişiler  faizsiz ev almak için değişik yöntemleri tercih etmektedir.

Ev fiyatlarının çok yüksek olduğu günümüzde, bankalara konut kredisi ve krediden dolayı faiz parası vermek istemeyen kişilerin sayısı bir hayli fazla. Ülkemizde orta seviye gelire sahip olan bir çok insan, faiz olmadan ev alma yöntemlerini araştırmaktadır. Elbette, konut almaya karar verdiğinizde finansal destek anlamında size destek verecek çok sayıda yol bulunmaktadır. Önemli olan sizin hangisini tercih etmek istediğinizdir. Genel olarak faizsiz ev almak için değişik yöntemlerin bazı ortak noktaları bulunmaktadır. Mesela, bu faizsiz ev edindirme sistemleri kapsamında: Çekilişli Ev Alma Sistemi ve Çekiliş Olmadan Ev Alma Sistemi şeklinde yöntemler bulunmaktadır.

Çekilişli Ev Alma Sistemi,Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Son yıllarda bir çok insan, cazip olanakları ve kolay ödeme koşulları nedeniyle faizsiz ev alma yöntemleri kapsamında çekilişli ev alma sistemini tercih ediyor. Çekilişli sistemden ev almak isteyenler, ilk aydan itibaren ev sahibi olabilmektedir. Bu yöntemde sisteme dahil olan kişi peşinat parasını belirler, alacağı evin değerini belirler ve kalan para taksitlere bölünür. Sisteme dahil olan kişinin vadeleri belirlenir böylece, çekiliş sonucunda kendisinin çekilişin çıkması ile kişi ev sahibi olur.Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Çekilişsiz Ev Alma Sistemi

Sistemin katılımcılara sunduğu bir diğer avantajlı  sistem ise çekilişsiz ev alma sistemidir. Burada asıl konu alacağınız konutu değerini önceden belirlemenizdir. Bu yöntemde katılımcı belli bir peşinat ödüyor ve teslim tarihini belirliyor. Aynı şekilde faiz vermeden vadeleri belli bir şekilde taksitleri ödeyerek ev sahibi olunuyor.

Peşinatlı Sistem

Sisten dahilinde kişilere olanakları doğrultusunda kolaylık sağlayan bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Mesela, Vade Ortası Sistemde kurallar değişmek kaydıyla kişiye avantajlar sunan bir yöntemdir.Faizsiz Ev Alma Yöntemleri

Kısaltılmış Vadeli Sistem Yöntemi

Bir diğer sistem kısaltılmış vadeli sistem yöntemi ise, dahil olduğunuz gruba göre taksit tutarı belirleniyor. Dahil olan kişi  evini alana kadar sabit bir şekilde taksit ödemeye devam eder. Daha sonra kişinin yeni taksit tutarı belirlenir ve böylece kişi evini teslim aldıktan sonra taksit tutarını ödeme devam eder.

Peşinatlı Sistem Nedir!

Peşinatlı sistem’de evi almak isteyen kişi, peşinat parası tutarını kendi belirler. Öte yandan, alacağı evin değerini  ve  aylık vereceği  taksit tutarını da kendi belirler. Kişini verdiği peşinat evin değerinden eksiltilir ve kalan rakamı sabit kaç ayda ödemek istediğini söyler. Söz konusu yöntem kişiler tarafından fazlası ile tercih edilmektedir.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim