Faizsiz bir ev nasıl alınır?

Faizsiz bir ev nasıl alınır?

0
1947

Faizsiz ev nasıl alınır?

Faizsiz bir ev nasıl alınır? Bugün birçok insan kendi evini satın almak istiyor. Ancak geçim sıkıntısı nedeniyle, faizsiz kredi kullanmanın veya fazladan bir miktar ödemeden ev sahibi olmanın yollarını arıyorlar. 2019’a girdiğimizden bu yana vatandaşlarımıza faizsiz konut kredisi verildi. Bu yöntemlerden ilki Eminevim, katılımevim, tasarrufevim, birikimevim, yaşamevim, finansevim, fuzulevim, Birevim ve Fuzulev gibi kurumlar tarafından sağlanıyor. Bu kurumlar herkesin faizsiz bir ev sahibi olmasını mümkün kılar. Diğer bir seçenek ise inşaat şirketleri. Bu şirketler ilk adım olarak ortaklıklar kurdular ve ortaklıklar yoluyla konut satın almak isteyen tüketicilere borç vermeye başladılar. Son olarak, katılım bankaları faizsiz konut kredisi sağlamaya başladı. Peki, bankalardan faizsiz 0 konut kredisi nasıl alınır?

Hangi Bankalar Faizsiz Konut Kredisi Sağlıyor?Faizsiz bir ev nasıl alınır?

İlk önce hangi bankalara başvurmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Evde faizsiz kredi alabilen bankalar Kalkınma ve yatırım bankaları olmalıdır. Bu bankalardan hangisi;

  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıfbank Katılım Bankası
  • Albaraka Türk
  • Kuveyt Türk
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Ziraat Katılım ve Vakıfbank Katılım bankaları kamu bankasıdır. Başka bir deyişle, faizsiz ev kredisi devlet tarafından sağlanmaktadır. Albaraka Türk, Türkler ve Kuveyt Finans Türkiye katılım bankaları, özel sektöre ait bankalarınkine kıyasla hiçbir faiz teklifi sunmuyor.Faizsiz bir ev nasıl alınır?

Bankalardan faizsiz ev kredisi almak için yapılması gerekenler

Faizsiz bir ev kredisine hem resmi sitelerdeki katılım bankalarından hem de mobil şubelerden başvurabilirsiniz. Ancak, daha net bilgi almak için şubelere gitmenizi öneririz. Katılım bankalarından kredi alabilmeniz için öncelikle hangi evi almak istediğinize karar vermelisiniz. Karar verirken, evi satın almak için ödemeniz gereken paranın% 25’ini ödemek zorundasınız. Tabii ki, evin senet almak zorundasın. Çünkü borçlarınızı ödemezseniz, bankaların evi ipotek etmek için tapu işlemine ihtiyacı vardır.

Buna ek olarak, başvuruda bulunulması gereken şartlardan biri kimlik kartınızın ve aylık gelirinizi gösteren bir belge bulundurmanızdır. Başvurunuzu yaptıktan sonra, herhangi bir sorun çıkmazsa banka size bir onay verecektir ve ihtiyacınız olan para en kısa sürede hesabınıza geçecektir. Faizsiz bir ev nasıl alınır? hakkında daha detaylı bilgi için diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz.Faizsiz bir ev nasıl alınır?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim