Evin Altyapısında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evin Altyapısında Dikkat Etmeniz Gerekenler

0
91

Evin Altyapısında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evin Altyapısında Dikkat Etmeniz Gerekenler olduğunu biliyor musunuz? Ev alırken pek kişinin gözden kaçırdığı detaylar daha sonra maddi olarak zarara uğramaya neden olmaktadır. Ev almak için bankaları tercih edenler elbette ki hesaplamalar ve krediler ile uğraşırken evlerin altyapısal sorunu olup olmadığına bakmayı akıllarına getirememektedir.

Özellikle konut kredisikullanarak ev sahibi olacak iseniz kesinlikle almak istediğiniz evin tüm detaylarını tek tek değerlendirmelisiniz. Kiradan kurtulmak için aceleci davranarak gözden kaçırdığınız her sorun için daha sonra ekstra ödemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Komple bir altyapı yenilenmesinin yapılması ile ev kredisi taksitlerinizin aksayabileceğini asla göz ardı etmeyiniz.

Eğer ev sahibi olmak için sıfır bir daireden yana tercihinizi kullanacak iseniz altyapısal sorunların olması muhtemel değildir ama yine de tüm kontrolleri titizlikle yapmalısınız. Ancak ikinci el ev alacak iseniz elektrik ve su tesisatına dair ne varsa ve diğer altyapısal her şeyi tek tek gözden geçirmelisiniz.

Yeni Veya Eski OlsunAlmak İstediğiniz Evin Altyapısında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev almak pek çok kişinin gelece yönelik olarak yar-tırımı ve en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Uzun ödemeler sonucunda sizin olacak olan bu evler için ekstra hiçbir masraf yapmadan içinde yaşamanız oldukça önemlidir. Sürekli sıkıntı çıkaran altyapı ile evinizde yaşamaktan hiç keyif almayacaksınız.

Özellikle dikkat edeceğiniz noktalardan bazıları şunlardır;

  • Evin su tesisatı: musluklar, soğuk ve sıcak su akışı, kanalizasyon, rutubet veya nem oluşumu,
  • Elektrik tesisatı: lambalar, prizler, topraklama, tesisat monofaze mi? Yoksa trifaze mi?

Evinizi alırken kira öder gibi küçük ödemeler ile sıkıntı yaşamamayı düşünebilirsiniz. Bankalar kiracıya ev alma konusunda desteğini kredi ile sağlamaktadır. Ancak pek çok kişi kredi kullanmak istemediği için kredisiz ev almanın alternatiflerini araştırmaktadır.

Ev Alırken Dikkat

Ev satın alırken değerlendirmelerinizi oldukça iyi yapmalı gerekirse de uzmanlardan yardım almalısınız. Eğer her kuruşunuz değerinin tam karşılığını bulsun isterseniz kesinlikle finansörleri tercih ederek faizsiz ev seçeneğinden faydalanmalısınız. Pek çok kişi taksitle ev almahayallerine bu finansörler sayesinde kavuşmuştur. Almak istediğiniz evin altyapısında dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi sahibi olduğunuz için gerekli notları alarak seçimlerinizi çok daha kolay yapabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim