Evi Kiraya Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evi Kiraya Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
80

Evi Kiraya Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evi kiraya verirken nelere dikkat edilmeli diye düşünülünce hemen bekâra aman evinizi kiraya vermeyin deriz. Oysa bekâra da çocukluya da küçük aileye de ev kiralanır. Yeter ki baştan kuralları koyalım. Ev kiralamak zor iştir. Uzmanından yardım alınması durumunda ise işler kolaylaşır. Ev kiralamak ev almak kadar zordur. Her ev sahibi kiracıya ev verirken neler yapması gerektiğini bilmez.

Bu durumda sizde en yakın zamanda kiradan kurtulmak isteyebilirsiniz. İşte bu durumda uygun ev kredisi bulmak her zaman kolay olmayabilir. Peşinatınız yoksa peşinatsız araba veya peşinatsız ev almak istiyorsanız artık farklı finansman programları olduğunu bilmenizi isteriz. Eğer ev sahibi olmak istiyorsanız artık işiniz kolay.

Müstakil Evi Kiraya Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eviniz ister müstakil, ister apartman dairesi, ister yazlık olsun kiraya verileceği zaman mutlaka bir kontrat imzalanması gereklidir. Müstakil ev kiraya verileceğinde ise işin içerisine beyaz eşya ve mobilya girmesi mümkün olacağı için daha titiz davranılmasında fayda var. Mobilyayla kiralanacak konutun standart kira öder gibi kiralanması mümkündür.

Ancak büyük ev kiralarken yine de size ev kredisi hesaplama formülleri ve oranlarının çok değiştiğini belirtmek isteriz. Artık en uygun konut kredisi oranlarını bankalarla görüşerek konut kredisi kullanmak oldukça mantıklı hale geldi. Sizde kirada yılarınızı başkasını zengin ederek geçirmek yerine taksitle ev alma şansınızı kullanmalısınız. Artık kira öder gibi ev sahibi olmak herkesin hakkı. Evi Kiraya Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Depozito Tutarı Nasıl Hesaplanmalı?

Her ev kiraya verileceği zaman depozito alınmalı ancak bu oran gerçekleri yansıtan tutarda olmalı. Evinizi kiracı boşaltacağında, oluşabilecek hasarın veya yıpranmanın karşılanmasını sağlayacak bedel depozito olarak yeterlidir. Bu genellikle kiralanacak olan taşınmazın bir veya iki kira bedeline karşılık gelmektedir. Ancak isterseniz bu bedeli cebinize koyup faizsiz ev sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Evi Kiraya Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Artık gelişen finansman modelleri içerisinde senetle ev bile alınabiliyorken kiracı olmayı mı istersiniz yoksa sizde yepyeni bir eve sahip olmak mı isterseniz. Bunu iyi düşünün. En uygun konut kredisi ile sizde yepyeni bir veya birkaç eve sahip olup evi kiraya verirken nelere dikkat etmeli bu sorunun yanıtını da arayabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim