Evde Tasarruf Önerileri

Evde Tasarruf Önerileri

0
3501

Evde Tasarruf Önerileri. Yaşadığımız yerin hem soğuktan hem sıcaktan korunması, sizin keyfiyetiniz ve maddiyatınız için çok önemlidir. Ev alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurların olduğunu unutmayın. Mesela dış cephesi yalıtımlı mı? Yan komşunuz ile ara bölmelerde çift tuğla kullanılmış mı? Alt komşunuz ve üst komşunuz ile yer ve tavanda yalıtım malzemesi konulmuş mu? Evde çift cam mı kullanılmış?

Bütün bunlar yeni ev almak isteyenler için geçerli önemli birkaç püf noktasıdır. Peki, oturmakta olduğunuz ev ile ilgili neler yapabilirsiniz?

Dış Cephe Ve Çatı Yalıtımı, Evde Tasarruf Önerileri

Dış cepheler kolay bir şekilde yalıtım malzemeleri ile kaplanmaktadır. Bu işlemi eski ya da yeni bina fark etmez yaptırabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, apartmanda oturan diğer kişilerle toplantı yapmanız ve alınan karara göre de dış cephe işleriyle ilgilenen firmalardan fiyat teklifi almanız olacaktır.

Aynı şekilde çatı yalıtımı büyük önem taşımaktadır. Çatıların zaman içerisinde kırılan kiremitlerinin onarılması gerekir. Böylelikle yağmur sularının apartman içerisine girmesini önlemiş olursunuz. Aynı zamanda sıcaktan ve soğuktan evinizi korumuş olursunuz. Binanın çabuk yıpranmaması için çatı yalıtımı da önemli bir konudur.

Daire İçinde Yapılması Gereken Tasarruf Önerileri

Sokak kapısı ve oda kapıları altları kontrol edilmeli açıklıklar varsa, ısı kaybı yaşanmaması için kapatılmalıdır. Pencerelerinizin çift cam olmasına dikkat edilmelidir. Çift camlar hem ısı hem de ses yalıtımı yaparlar. Çift camla yakıt tasarrufu yapmış olacaksınız. Evde Tasarruf Önerileri

Evde akıtan musluk varsa yenisi ile değiştirilmeli, mümkünse fotoselli musluk kullanmalısınız. Böylelikle ihtiyacınız olmadan su akmaz ve su tasarrufunda bulunmuş olursunuz.

Sensörlü lamba kullanmakta, ihtiyaç olmadığı halde elektrik kullanmanızı engeller ve elektrik tasarrufunda bulunmuş olursunuz. Evde Tasarruf Önerileri

Ev boya renginde açık rengi tercih edin. Açık renkli boyanan evlerde ışığı erken açmak zorunda kalmayacağınızdan dolayı elektrik tasarrufu yapmış olacaksınız.

Televizyon ve bilgisayar gibi zaman zaman kullanılan elektronik eşyalarda, çalıştırmıyor olsalar bile elektrik az da olsa harcanıyor demektir. Bu prizleri aç kapa prizleri ile değiştirin. Kullanmadığınız zaman kapatın.

Bazı tadilatlar için para harcamanız, ileride yapacağınız tasarruflar için bir alt yapıdır. Harcamadan kazanılmaz unutmayın.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim