Ev Sahibi Olmak

Ev Sahibi Olmak

0
3301

Ev Sahibi Olmak. Konut, herkesin sahip olmak istediği bir yatırım türüdür. Günümüz ekonomik koşulları karşısında özellikle ev kiraları kişileri en fazla zorlayan gider kalemleri arasında yer almaktadır. Bu sıkıntıyı üniversiteye giden öğrenciler, yeni evlenenler, aylık geliri ortalamanın altında olanlar için daha büyük bir sorun oluşturuyor.Ev Sahibi Olmak.Ülkemizde, ev kirası ödeyen ve asgari ücretle yaşayan 8 milyon insan ve ailesi bu nedenle yıllardır aynı sıkıntıyı yaşıyor.

Kısacası ev sahibi olmayı isteyen çoğu kişi işin yatırım boyutundan öte, her ay ödeyeceği kiradan kurtulma amacında. Bu nedenle ekonomik koşulları zor olmasına rağmen, çoğu kişi bir an önce ev sahibi olma amacıyla kendilerine çözüm yolu aramaktadır. Dar gelirli vatandaşlar ağırlıklı olarak, kira öder gibi yöntemlerle kendi evlerinin sahibi olmayı istiyor.Ev Sahibi Olmak.

Peşinatsız Ev Seçeneği,Ev Sahibi Olmak

Toplumdaki ihtiyaçlara göre şekillenen ev sahibi olma yöntemleri;  gelir durumu iyi olmayan ya da belli bir birikimi olmayan kişilerin de faizsiz ve taksitle ev sahibi olmasına olanak sağlıyor. Konut edinmek isteyen çoğu kişi peşinata sayılacak, oranda bir birikimi olmadığından ev almayı sürekli ertelemek zorunda kalıyor. Aylık geliri, zorunlu giderlerine yeten kişilerin birçoğu peşinat için gerekli birikimi yapamıyor. Aslında geliri kısıtlı olan ve ev almak isteyen ailelerin zorlandığı temel nokta peşinat oluyor. Ev Sahibi Olmak

Bankalar tarafından sağlanan konut kredisinden yararlanmak isteyen çoğu kişi ise, bankalar tarafından istenen koşullara sahip olmadığından bankadan konut kredisi kullanamıyor.  Durum böyle olunca ekonomik sıkıntı içinde olan çoğu insan, peşinatsız koşullarla ev sahibi olma olanağı sunan yöntemlere rağbet ediyor. Yöntem, son yıllarda peşinatsız koşullarla dar gelirli insanlara ev sahibi olma olanağı sağlanıyor.

Faizsiz Ev Sahibi Olun

Ev kirası sorunundan kurtulmak isteyen çoğu kişi, kendi gelir ve ödeme koşullarına uyan ödeme şekline sahip yöntemlere yöneliyor. Bankaların, konut kredisi konusunda sağladığı finansal destek, hem zor alınabiliyor hem de geri ödeme konusunda kişileri çok zorluyor. Bankaların sağladığı konut kredisi geri ödemeleri, faizin dışında zorunlu hayat sigortası ve ekspertiz raporu ile dosya masrafı gibi kalemlerin de eklenmesi ile oldukça artmaktadır. Bu nedenle son yıllarda faizsiz finans koşulları ile yatırımcılara destek olan bir çok farklı oluşumlar mevcut. Önemli olan ev sahibi olmak isteyen kişinin bu süreçte yararlanmak istediği yönteme karar vermesi.

Birikim Yapmaktan Vazgeçmeyin

Ufakta olsa küçük küçük yapılan birikimler ev alma konusundaki isteği her zaman destekleyen en büyük adımdır. Bu nedenle bireysel birikim yapmak yapılacak her tür yatırım konusunda kişiyi cesaretlendirir. Birikim yapma konusunda istikrarlı olunması, dar gelire sahip kişilerin de kendi evinin sahibi olmasına önemli destekleri olacaktır.

Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Önemli olan ev sahibi olmaya karar vermek. Gerisi, yatırımcının gelir ve ödeme durumuna göre değişen koşullardan oluşuyor. İsteyen bankadan konut kredisi alabiliyor. Bazı yatırımcılar ise, faizsiz koşullarla ve yeni yöntemlerle sağlanan finansal destek yöntemi sayesinde, hayallerini kurduğu eve kavuşabiliyor.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim