Ev Kredisi Kimlere Çıkmaz?

Ev Kredisi Kimlere Çıkmaz?

0
86

Ev Kredisi Kimlere Çıkmaz?

Ev kredisi kimlere çıkmaz artık neredeyse tüm yetişkinlerin merak ettiği bir soru. Çünkü insanlığın en temel ihtiyacı barınmadır. Bu ihtiyacı karşılamak için evi olmayan insanlar mecburen kira ödemek zorundalar. Bir süre boyunca çok önemli gibi olmayan bu ücret, çalışma şartları zorlaştıkça ve maaş azaldıkça daha zor oluyor. 

Her insan kendini güvende hissetmek için ev almak istiyor. Ev sahibi olmak ise artık bankalar ve kuruluşlar sayesinde belli bir bedel ödense de çok kolay. Dilediğiniz kredi miktarını ödemek istediğiniz vade ile kolaylıkla çekebiliyorsunuz. Ödeme planınızı da konut kredisi çekmeden önce kredi hesapla kısmından yıllık olarak görüntüleyebiliyorsunuz.Ev Kredisi Kimlere Çıkmaz?

 Ev Kredisi Kimlere Çıkmaz? Şartları Nelerdir?

Ülkemizde kiradan kurtulmak isteyen her aile artık ev kredisi çekiyor. Ancak birçoğu çok iyi maaşlar almadığı için kira öder gibi ev almak istiyorlar. Ancak bankalar kredi çekmek için belli kurallar koyuyor. Bu kurallar şöyledir;

  • 18 yaşından büyük, 65 yaşından küçük olmalısınız ve dilediğiniz vade oranı bitiminde en fazla 75 yaşında olmalısınız,
  • Kredi puanınız yeterli değilse kredi çekemezsiniz, bu puanda önceki ödemelerinizin gününde yapılıp yapılmadığına göre hesaplanmaktadır.

Ev Almak İsteyenler Bankaya Nasıl Başvurmalı?

Türkiye’de birçok insan faizsiz ev almak istiyor. Ancak günümüzde hem peşinatsız ev hem de kredisizi ev almak pek mümkün değil. Eğer birikmiş bir paranız yoksa mecburen kredi çekmeli, kredi çekerseniz de sunulan faiz oranlarını kabul etmelisiniz. Kredi için bankaya hem internet bankacılığı üzerinden hem de şubelerden rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. Ev kredisi kimlere çıkmaz gibi aklınızdaki soruları hangi bankadan kredi çekmeyi düşünüyorsanız danışıp öğrenebilirsiniz.   Ev Kredisi Kimlere Çıkmaz?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim