Ev Aldıktan Sonra Konut Kredisi Alınır mı?

Ev Aldıktan Sonra Konut Kredisi Alınır mı?

0
87

Ev Aldıktan Sonra Konut Kredisi Alınır mı?

Ev Aldıktan Sonra Konut Kredisi Alınır mı? Ev aldıktan sonra konut kredisi alınır mı? Günümüz koşullarında ev sahibi olmak hemen hemen herkesin hayalidir. Sadece kiradan kurtulmak için değil, kişilerin küçük birikimlerini değerlendirmeleri için yatırım amaçlı ev satın almak isteyebilir. Bu durumda en fazla tercih edilen yöntemlerden birisi, konut kredisi çekilerek konut satın alınmasıdır. Bir miktar peşinatı müşteriden talep eden bankalar, peşinatsız ev almak isteyenler için çok uygun değildir.

Her geçen gün artan konut ihtiyacını karşılayabilmesi amacıyla ev projelerini sunan inşaat firmaları ise diğer alternatif seçenektir. Senetle ev borcunu ödeme imkanı sunması, müşteri için hem avantaj, hem de dezavantajdır. Taksitle ev al sloganıyla sayıları hızla artan bu firmaları seçerken dikkatli olunması halinde, ödenen meblağ boşa gidebilir ve senetler değerinin çok üstüne gelebilir. Bu da kişileri mağdur edebilir.Ev Aldıktan Sonra Konut Kredisi Alınır mı?

Konut Satın Almak İçin En Doğru Seçenekler Nelerdir?

Hayallerdeki eve kavuşmak için banka kredileri çekerek, kira öder gibi azar azar taksitlerle ödemelerde bulunmak çok daha kolay olmaktadır. Ancak, banka konut kredisi talep eden her müşterisine bu hizmeti sunamamaktadır. Bankanın kişilerin bazı şartları yerine getirmesi halinde ev kredisi çıkma olasılığı artmaktadır. Ev Aldıktan Sonra Konut Kredisi Alınır mı?

Bir diğer seçenek ise son zamanlara epey popüler olan faizsiz ev sistemiyle hizmet sunan firmalardır. Kredisiz ev almak isteyenlerin tercihi olan bu sitemin dezavantajı ise kura ile satın alacakları evin ne zaman çıkacağının bilinmemesidir. Bu da henüz eve yerleşmeden kira ödemeyi zorunlu kılmakta, bu durum herkesin bütçesine uygun olmamaktadır. Ev Aldıktan Sonra Konut Kredisi Alınır mı?

Ev Aldıktan Sonra Konut Kredisi Alınır mı? Şartları Nelerdir?

Kişilerin, konut kredisi paketi adı altında konut alımlarını finanse etmek üzere talep ettikleri krediler için bankalar bir takım şartlar getirmiştir. Öncelikle müşterilerin belirli bir gelir düzeyine sahip olmasına ve kredi notuna dikkat edilmektedir. Daha sonra satın alınacak binanın durumu değerlendirilmektedir.

Ayrıca, konutun kredi başvurusu yapılmadan önce satın alınmış olmaması gerekmektedir. Çünkü daha önce sahip olunan ev için banka kredi vermemektedir. Buradan da anlaşıldığı gibi kiracıya ev sahibi olmasına olanak sağlayan banka kredilerinden faydalanabilmek için ev satın alınmadan önce konut kredisi başvuru talep formunu doldurulması gerekmektedir. Banka işlemleri ya da konut ekspertizi gibi nedenlerle kredi onayının gecikmesi söz konusu ise ve bir aylık süre geçmediyse konut kredisi alınabilir. Bu da ev aldıktan sonra konut kredisi alınır mı? Sorusuna yanıt olarak,  müşteriden kaynaklanmayan gecikmeler sebebiyle verileceğidir.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim