Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır?

Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır?

0
72

Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır?

Engelli rapor ile araç nasıl alınır? Elbette ki avantajlı bir şekilde araç satın almayı isteyen engelliler bu soruyu sıklıkla sormaktadır. Günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan araçlar herkesin hayalini süslemektedir. Araba almak isteyen her birey bu işlemi gerçekleştirebilecekleri birtakım yol arayışları içerisine girmektedirler. Günümüzde araç sahibi olmak için birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler içerisinde bazı istisnai durumlar için uygulanan avantajlı imlanlar mevcuttur. Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır?

Bu avantajlı imkanların başında engelli raporuna sahip bireylerin oldukça uygun fiyatlara araç sahibi olmaları gelmektedir. Engelli raporu ile araç sahibi olmanın ön koşulu engel durumunuzun %40 ve üzeri olarak belgelenmiş olmasıdır. ÖTV ödemesinden muaf olunan bu durumla bireyler istedikleri araçlarına oldukça makul ücretlerle sahip olabilirler. Araç Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Engelli Raporu ile Araç Almanın Şartları, Araç Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? 

Bireylerin almak için çaba sarf ettikleri araçlara ulaşmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler; taksitle araba alma, senetle araba alma, taşıt kredisi ile araba alma şeklinde sıralanabilmektedir. Kişilere büyük kolaylık sağlayan bu imkanların yanında engelli bireyler için de oldukça cazip fırsatlar geliştirilmiştir. Devletin tanıdığı bu avantajlardan faydalanmak için de bazı koşulların yerine getirilmesi oldukça önemlidir.

ÖTV ödemeden araçlarına kavuşmak isteyen engelli bireylerin devletin sunmuş olduğu şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartların başında %40 ve üzeri engel raporuna sahip olunması gelmektedir. On sekiz yaşının altındaki bireylerin ebeveyn muvakatına vermesi gerekmektedir. Zihinsel engelli bireylerin ise birey adına vasi kararının alınması gerekmektedir. Bankadan araç kredisi başvurusunda bulunarak sizler de ÖTV’siz aracınıza sahip olabilirsiniz.  Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır?

ÖTV’siz Araç Sahibi Olma Fırsatı                      

Günümüzde birçok farklı yöntemle araç alınabilmektedir. Bu yöntemlerden en yaygın olarak kullanılanı kredi sistemiyle araç almaktır. Engelli raporunuzla ÖTV’siz araç sahi olmak istiyor ama nakit miktarınız yeterli gelmiyorsa bunun için en uygun taşıt kredisi avantajlarından faydalanabilirsiniz. ÖTV’siz araç sahibi olmak için gerekli tüm şartları sağlamanız halinde aracınız değerindeki nakit miktarını karşılamanız gerekmektedir. Bunun için uygun araç kredisi fırsatlarını araştırabilir ve kendiniz için makul gördüğünüz bankayla görüşebilirsiniz. Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır?

Engelli raporuyla araç almaya karar verdiğiniz andan itibaren başlayan süreçte sizden istenilen evrakları ve araç değerindeki ücreti temin etmeniz gerekmektedir. Nakit ihtiyacınızı karşılamak adına gerçekleştirdiğiniz kredi faiz oranları araştırmaları neticesinde en uygun oranı sunan bankadan belirlediğiniz vade ölçüsünde kredi talep edebilirsiniz. Engelli rapor ile araç nasıl alınır? Sorusunun yanıtını biliyor olmak; beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır?

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim