Elektrikten Tasarruf

Elektrik Faturalarınızdan %50 Tasarruf Etmenin Yolları.

0
2786

Elektrikten tasarruf etmek için, aydınlatmadan ısıtma maliyetlerine ve beyaz eşyaya kadar bilmeniz gereken her şey. Bütçede tasarruf nasıl olur diyenlere: 10 Numara Önerileri.Elektrik Faturalarınızdan %50 Tasarruf Etmenin Yolları.

Artan enerji fiyatları ile birlikte, elektrik faturaları en ağır fatura yükünü evde alıyor. Evdeki hemen hemen her ürünün elektrikle çalıştığını göz önünde bulundurarak, elektrik faturanızı düşürmek için feragat etmek veya düşürmek arasında seçim yapmanız gerekebilir, ancak aslında rahatlığınızdan vazgeçmeden elektrik tasarruf u yapabilirsiniz. Elektrik Faturalarınızdan %50 Tasarruf Etmenin Yolları.Elektrik Faturalarınızdan %50 Tasarruf Etmenin Yolları.

İşte size çok pratik bir şekilde elektrik tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak birkaç küçük ipucu:

Işıklarla Tasarruf Başla

Elektrik tüketimi konusunda alınacak en pratik önlemlerden biri, evdeki lambaların ekonomik olanlarla değiştirilmesidir. Enerji tasarruflu ampuller, normal ampullerin gücünün yarısından daha azını tüketir. Bu sayede kısa sürede çok tasarruf yapabilirsiniz.

Güneşi Isınma İçin Kullanın

Evde elektrikli ısıtıcı kullanıyorsanız, fatura özellikle kış aylarında sizi üzüyor olabilir. Ama bu bir kader değil. Kışın, özellikle sabahları, evinizin perdelerini açarsanız güneş ışığının girmesine izin verin. Kış güneşinin aldatıcı olduğunu söylüyorlar, ancak içerideki kış güneşinin ısısı akşamları evde ısıtıcı kullanmadan ısınmanıza izin veriyor.

Su Isıtıcılarını kontrollü Kullanın

Elektrikli su ısıtıcıları kesinlikle büyük kolaylık sağlamakla birlikte, elektrik faturalarından çok fazla para da alabilirler. Su ısıtıcısının rahatlığını bırakmadan elektrik faturanızı şişirmek istemiyorsanız, su ısıtıcısını ihtiyacınız kadar suya koyun. Bu şekilde, fazla suyu boşa harcayarak elektrik israfı israf edilir.

Geceleri Bulaşık Makinesinden tasarruf İçin En Doğru Zaman

Çamaşır ve bulaşık makineleri gibi yüksek enerjili beyaz ürünleri çalıştırmak için en iyi zaman gecedir. Tamam da niye? Gece boyunca, elektrik% 10 indirim ile faturalandırılır. Bu şekilde, her on yıkamadan bir tanesini ücretsiz olarak alırsın!

İşte kısa pratik tasarruf bilgileri:

– Aldığınız makinanın kazanının elektronik ateşleme olduğundan emin olun.
– Satın aldığınız her elektronik ürünün ekonomik modelini seçin.
– Dış mekan ve bahçe aydınlatması için lütfen güneş enerjisi ürünleri kullanın.
– Bulaşıkları elle yıkamayın ve makineyi doluncaya kadar çalıştırmayın.
– Elektrikli fırın yerine mikrodalga fırın kullanarak büyük tasarruf yapabilirsiniz.
– Elektrikli süpürgenin torbasını sık sık değiştirerek, elektrikli süpürgeyi kullanırken zaman aralığını kısaltabilirsiniz.
Bu tür pratik önlemlerle çok kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirsiniz. işten artmaz dişten artar!

 

Bütçenizi Kolayca Rahatlatacak Pratik 30 Tasarruf Önerisi!

Tasarruf Evim