Elazığ Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Elazığ Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
3554

Elazığ Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ülkemizdeki alt gelir grubunda bulunan ailelerin ev sahibi olması için çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda Elazığ’da da birçok bölgede konut ve kentsel dönüşüm çalışmaları TOKİ tarafından yürütülmektedir. Bu şekilde düşük gelir grubunda bulunan ailelerin kira öder gibi uygun taksitlerle ev sahibi olması sağlanmaktadır. Elazığ Toki çalışmalarının yakın zamanda oldukça ön plana çıktığı biliniyor.Elazığ Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Ayrıca TOKİ tarafından gerçekleştirilen projeler salt konutla kalmamakta okul, hastane, cami ve ticaret merkezi gibi ihtiyaçların da karşılanması için gerekli işlemler yapılmaktadır. Bununla birlikte proje bölgelerinde altyapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri de TOKİ tarafından gerçekleştirilmektedir. Böylece TOKİ tarafından Elazığ’da bulunan düşük gelirli ailelerin yaşam alanları oluşturulmaktadır. Elazığ Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

TOKİ Elazığ Projeleri Nelerdir?Elazığ Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Elazığ’da inşaatı devam eden TOKİ Projeleri;

  1. Kovancılar 392 konutlu afet konutu projesi
  2. Palu 266 konutlu afet konutu projesi
  3. Cumhuriyet Mahallesi 277 konutlu kentsel dönüşüm projesi
  4. Merkez Sürsürü Mahallesi 484 konutlu idari konut projesi
  5. Aşağı Holpenk Mahallesi 1. Etap 700 konutlu idari konut projesi
  6. Aşağı Holpenk Mahallesi 2. Etap 665 konutlu idari konut projesi
  7. Aşağı Holpenk Mahallesi 363 konutlu projeleri olmaktadır.

Görüleceği üzere Elazığ’da inşaatı devam eden TOKİ Projeleriyle 7 bölgede toplam 3147 konut inşa edilmektedir.

TOKİ Elazığ Projeleri Başvuru

TOKİ’nin Elazığ’da yürütmüş olduğu belirtilen 3147 konuta sahip olmak isteyenler için birtakım kriterler aranmaktadır. Düşük gelirli ailelere hitap eden bu projelerde öncelikle 4500 TL altı aylık hane geliri şartı aranmaktadır. Bununla birlikte ev almak istenilen ilçede 1 yıl üzeri süreyle ikamet edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin 25 yaş üzeri ve daha önce TOKİ konut fırsatlarından faydalanmamış olması da gereklidir. Bu şartları sağlayan kişiler başvurularını gerçekleştirerek TOKİ Elazığ konutları kurasına katılım sağlayabilirler.

Elazığ Toki çalışmalarının etkili bir şekilde devam ettiği bir kentimiz olduğu için bölgede çok sayıda farklı konut projesinden söz etme mümkün oluyor. Bu kapsamda Elazığ kentinin pek çok bölgesinde farklı Toki projelerinin de yapıldığı biliniyor.

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim