Ekspertiz Değeri Belirleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Ekspertiz Değeri Belirleme Nedir? Nasıl Yapılır?

0
101

Ekspertiz Değeri Belirleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Ekspertiz değeri belirleme nedir, nasıl yapılır? Bu noktada önemli olan durum bankanıza ev kredisi talebinde bulunduğunuz sürecin takibinde başlamaktadır. İstenilen evrakları ilgili bankanıza ev almak üzere ilettikten sonra eğer bireysel kriterleri karşıladığınız takdirde bir ekspertiz kredi kullanmak istediğiniz evi ziyaret edecektir. Bu ziyaret neticesinde ekspertiz eviniz için bir rapor hazırlamakta ve değer biçmektedir.

Ekspertizin eviniz için belirleyeceği değer kredi talep ettiğiniz tutarı etkilemektedir. Bu değer belirlenirken birçok kıyas içerisine girilmektedir. Bu kıyaslar içerisinde aynı konumdaki evlerin değerleri, evin konumu, kira durumu gözetilmektedir.  Almak istediğiniz ev için konut kredisi başvurunuz bireysel şartları sağlamanız halinde bu filtrelerden geçmektedir. Bankalar ve sigorta şirketleri tarafından yaptırılan değer tespitine göre kullanılabilecek kredi tutarı belirlenmektedir.

Ev Kredisi Şartları

Günümüzde birçok kişi ev sahibi olmak istemektedir. Bu istekler neticesinde kiradan kurtulmak isteyen bireyler için birçok yöntem geliştirilmiştir. Yöntemlerin en pratik olanı bankaların bireylere sunduğu konut kredileridir. Bu kredilerin onaylanmaları bazı şartlara bağlı olduğundan kredinize almak için istenilen kriterleri sağlıyor olmanız oldukça önemlidir.

Şartların başında T.C vatandaşı oluyor olmanız gelmektedir. İkinci şart olarak reşit olmanız da şartlardan biridir. Kredi notunuzun yüksek olması ve aylık gelir durumunuzun istenilen seviyede olması da bankaların dikkatle inceledikleri hususların başında gelmektedir. Sizden istenilen şartları sağlamanız halinde bankanız kredi çekmek istediğiniz konutun da istenilen şartları sağlamasını istemektedir. Ekspertiz Değeri Belirleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Ev Alma Yöntemleri

Her bireyin hedefleri arasında kendi evinde oturmak vardır. Bu hedeflerin gerçekleştirilebildiği bazı sistemler geliştirilmiştir. Faiz ödemek istemeyen bireyler için faizsiz ev alma imkanı tanıyan kurumsal firmalar aracılığı ile sizler de kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Aylık ödeyeceğiniz taksitlerle çekiliş usulü ile kendi evinize kavuşabilirsiniz. Ekspertiz Değeri Belirleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Birçok kimse için oldukça avantaj sağlayan bu kredisiz ev alma yöntemi birçok kiracıya ev sahibi olma imkanı sunsa da zaman açısından pratiklik kazandırmadığından çoğu kişi faiz oranlarını daha cazip bulmaktadır. Bankaların kredi yöntemlerine göre sıra beklemenize gerek kalmaz tüm şartlar sağlandığı takdirde evinize kavuşabilirsiniz. Ekspertiz ev değeri belirleme nedir, nasıl yapılır konusundaki soruların banka kredisi talep eden bireyler için oldukça mühimdir. Ekspertiz Değeri Belirleme Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim