DüzceToki Evleri İle İlgili Bilgi

DüzceToki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2959

DüzceToki Evleri İle İlgili Bilgi. İstanbul’a yakın olması ve gelişen sanayisi ile göze çarpan Düzce TOKİ kurumunun ihtiyaçları karşılamak amacıyla yaptığı proje kapsamında yer alır. Sanayi bölgesi olması dolayısıyla artan konut ihtiyacı fazlalaşan Düzce de merkez birinci bölgedeki projeler ile TOKİ düşük gelir grubuna hitap eden evler inşa ediyor. Sadece ev amaçlı proje üretmeyen TOKİ, yaptığı binaların ihtiyacı olan sosyal alanları da bu kapsam da yapıyor. Cami, şadırvan, ilköğretim okulu ve büfe gibi yapılarla insanların ihtiyacına cevap vermeyi amaçlayan TOKİ, çevre düzenlemesi ile çocuklar için de yeşil alan oluşturmayı planlıyor.

TOKİ Düzce Projelerine Başvuru Şartları, DüzceToki Evleri İle İlgili Bilgi

Alt gelir grubuna özel yapılan evler için aranan şartları ana başlıklar altında toplarsak:

  • Ev başvurusu yapabilmek için 25 yaşını doldurmuş olmak
  • Dar gelirli ailenin gelirinin 4500 TL’yi geçmemesi gerekli
  • TOKİ’nin Düzce projesinde ev almak için, ikamet etme süresi ortalama bir yıldır. Bu süre zarfında orada oturmak aranan şarttır.
  • Başvuran kişinin T.C uyruklu olması gerekir.
  • Başvuru sahibinin ve ev halkının üzerine kayıtlı ev ve arsa gibi taşınmazların bulunmaması gereklidir.
  • Ayrıca TOKİ her projesinde şehit ve gazi yakınları ile emekli ve dulları kapsayan ayrıcalıklı fırsatlarda sunar.

Yukarıda sıralanan başvuru şartlarına sahip olan hemen herkes Düzce TOKİ projelerine dahi olabilme olanağına sahiptir.DüzceToki Evleri İle İlgili Bilgi.

Düzce’de Devam Eden TOKİ Projeleri

Düzce de Kaynaşlı ilçesinde yapımı devam eden 110 adet konut alt yapıları düzenlenerek, kura sonucunda sahiplerine teslim edilmek üzere yapılıyor. Gene Akçakoca ilçesinde 16 derslikli ilkokul projesi, 242 adet konutla yapım aşamasında bulunur. Gümüşova ilçesinde büfe inşaatı ve yanında 187 konutta TOKİ’nin yaptığı projeler arasındadır. Çilimili ilçesinde ticaret merkezi inşaatıyla sanayinin kalkınmasına destek sağlayan TOKİ aynı yerde yaptığı 275 tane konutla da insanları ev sahibi yapma amacını güder. Her ilde düşük gelir seviyesi için ev yapmayı hedefleyen TOKİ Düzce’de de bu hayalleri gerçekleştiriyor. Düzce TOKİ kurumu tarafından yapımı devam eden çok sayıda farklı projeye ev sahipliği yapan bir kent konumundadır.DüzceToki Evleri İle İlgili Bilgi.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim