Diyarbakır Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

Diyarbakır Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

0
1990

Diyarbakır Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Türkiye’nin en kalabalık on ikinci ili olarak bilinen Diyarbakır, kalabalık nüfusu ile de dikkat çeker. Günden güne gelişen şehirde, TOKİ alt gelir seviyesindeki vatandaşlar için yaptığı projeleri ile bölge halkına hitap eder. Diyarbakır il ve ilçelerini de kapsayan projeler ile gelir seviyesi yetersiz olan halkın ev sahibi olabilmesi amaçlanıyor. Diyarbakır TOKİ projelerinin aktif olduğu bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir taraftan tamamlanan projelerin yanında yeni yerleşim birimlerine yapılacak olan inşaatlarda dikkat çekiyor. Konut projesinin yanı sıra hastane, okul, sosyal tesisler ve cami yapımına da öncelik veren TOKİ, bu yapılarla insanların sosyalleşmesine de olanak sağlıyor. Böylelikle düşük taksitlerle, ev sahibi olma ayrıcalığına hak kazanan Diyarbakır’ın yoğun nüfuslu halkının imdadına TOKİ yetişiyor. Diyarbakır Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Diyarbakır’da TOKİ Evlerine Başvuru ve Kabul Şartları, Diyarbakır Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

Bu evlerden satın almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken belli başlı şartlar vardır. Yapılan kura sonucuna göre bu şartları sağlayanların ev alabileceği TOKİ’nin koşullarını şöyle sıralayabiliriz.

  • 25 yaşından büyük olmak
  • Diyarbakır’da yapılan projelerin olduğu bölgede bir yıldır ikamet ediyor olmak
  • Evde yaşayanların aylık gelirlerinin 4500 TL2nin altında olması
  • Dar gelirli olduğunu ispat etmek için üzerinde kayıtlı hiçbir mal olmamak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Bütün şartlara uyan olan vatandaşlar, TOKİ’ye başvuruları kabul edildiği takdirde yapılan kura sonucu ev sahibi olmaya bir adım daha yaklaşırlar. Diyarbakır TOKİ konutlarına dair kapsamlı bilgi sahibi olan vatandaşlar kendilerine en uygun olan projelere rahatlıkla dahil olabilmektedir.

Halihazırda Devam Eden Diyarbakır TOKİ Projeleri

Diyarbakır ili Üçkuyular ilçesinde yoksullara özel yapılacak olan 1024 adet proje henüz inşaat aşamasındadır. Gene Üçkuyular ilçesinde ilköğretim okulu ve lisesi bulunan 1124 tane konut ve cami de dahil olmak ticaret merkezi inşaatı vardır. Diyarbakır ili Kayapınar ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 808 tane konut inşaatı devam ediyor. Bütün projeler alt yapılarla desteklenerek sahiplerine teslim edilir. Diyarbakır TOKİ her ilçede devam eden projeleri ile halkın ihtiyaçlarına derman olmaya devam ediyor. Diyarbakır Toki Evleri İle İlgili Bilgi

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim