Denizli Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Denizli Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2378

Denizli Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Toplu Konut İdaresi Toki, ülkemizin her bölgesinde konutlar inşa etmektedir. Denizli il merkezi ve ilçelerinde de projeler yürütmekte olan Toki, bu konutları uygun fiyatlar ve cazip ödeme seçenekleriyle satışa sunmaktadır. Babadağ Sosyal Konut Projesi, Honaz Sosyal Konut Projesi ve Kale Ticaret Merkezi Projesi Toki’nin Denizli’de yürütmekte olduğu öncelikli projelerdir.Denizli Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Toki yürütmüş olduğu projelerde konut ihtiyaçlarına çözüm sunmanın yanı sıra sosyal tesislere de yer vermekte ve adeta yaşam alanları oluşturmaktadır. Toki’nin avantajlı konutlarına sahip olabilmek için ise bazı şartları sağlamak gerekmektedir. Denizli TOKİ projelerinin etkili bir şekilde hayata geçirildiği bir kentimizdir. Denizli Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Denizli Toki Başvuruları için Gerekli Şartlar,Denizli Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Toki tarafından yürütülen Denizli projelerine başvurabilmek için bazı şartları sağlıyor olmak gerekmektedir. Bu şartların ilk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Bunun yanında;

  • Başvuru tarihi itibariyle son 1 yıldır Denizli il sınırları içerisinde oturuyor olmak ve bunu belgelemek gerekmektedir.
  • Her haneden 1 kişinin başvurusu mümkün olup başvuran kişinin 25 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
  • Hane halkı toplam aylık net gelirinin 4 bin 500 TL’yi geçmemesi gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak kişinin daha önce Toki projelerinden faydalanmamış olması ve üzerine kayıtlı evinin bulunmaması da aranan bir şarttır.

Tüm bu şartlar öncelikle ev ihtiyacı olup maddi durumu buna elverişli olmayan kişilerin başvuruda bulunmasını ve TOKİ’nin uygun fiyat ve cazip ödeme seçeneklerinden faydalanarak ev sahibi olmasını sağlamak içindir. Zira Toki öncelikle sosyal bir kuruluştur. Denizli TOKİ projelerine başvurmak için elbette ki başvuru kriterlerini karşılamak şarttır.

Denizli Toki Projeleri ve Sayıları

Toki tarafından Denizli il merkezi ve ilçelerinde devam eden toplam 15 projede 6762 konut için başvurular devam etmektedir. Projelerde konut dışında hastane, ticaret merkezi, okul, camii gibi sosyal tesisler de yer almakta olup iş yerleri inşaatları da bazı projelerde mevcuttur. Proje tipleri Kentsel Dönüşüm ve gelişim, Konut ve Sosyal Donatı ve Talep Organizasyon şeklindedir. Denizli TOKİ tarafından yapılan pek çok farklı konuta ev sahipliği yapmaktadır.

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim