Çorum’da Devam Eden Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2887

Çorum’da Devam Eden Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Toki tarafından ülkemizin dört bir tarafında yürütülen konut projeleriyle düşük peşinat ve taksitlerle ev sahibi olmak hayal olmaktan çıkmaktadır. Özellikle dar gelirlere hitap eden konut projeleri dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için büyük avantaj sağlamaktadır. Çorum genelinde devam eden Toki projeleri içerisinde Merkez Konut Projesi, Osmancık Sosyal Konutları ve Sungurlu Sosyal Konutları en çok rağbet gören projelerdir. Diğer ilçelerde de yine Toki tarafından yürütülen konut projeleri devam etmektedir. Çorum Toki Projelerine başvuru yaparak ev sahibi olabilmek içinse öncelikle bazı şartları sağlamak gerekmektedir. Söz konusu şartlar talep yoğunluğunu karşılayabilmek ve dar gelirli vatandaşlara öncelik vermek açısından olumlu karşılanmaktadır. Çorum’da Devam Eden Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Çorum Toki Başvuru Gereksinimleri

Toki projelerine başvuru yapabilmek için T.C. vatandaşı olmak ilk şarttır. Bunun yanında bazı diğer özel şartları taşıyor olmak da başvuru için gereklidir:

  • Çorum il sınırları içerisinde son 1 yıldır oturuyor olmak ve bunu belgelemek
  • Hane halkı toplam aylık gelirinin 4 bin 500 TL’yi geçmemesi
  • Başvuru tarihi itibariyle başvuruda bulunacak kişinin 25 yaşını doldurmuş olması
  • Başvuruda bulunacak kişinin daha önce Toki’den ev almamış olması ve üzerine kayıtlı evinin olmaması

Bu şartlar Toki’nin sosyal sorumluluğu dikkate alınarak belirlenmiş olup projelerden özellikle dar gelirli vatandaşların istifade etmesini amaçlamaktadır.

Çorum’da Devam Eden Toki Konut Projeleri

Çorum İl ve ilçelerinde devam eden on üç projede 3439 konut inşaatı yürütülmekte olup başvurular devam etmektedir. Projeler Çorum il merkezi dışında, Osmancık, Sungurlu, Kargı, Uğurludağ ve Mecitözü İlçelerinde devam etmektedir. Projelerde konut inşaatları dışında sosyal donatı amacıyla sosyal mekan inşaatlarına da yer verilmektedir. Toki Projelerine duyulan yoğun ilgiden dolayı noter kura çekimi usulüyle hak sahibi belirleme uygulaması söz konusu olabilmektedir.

Kura sonuçları Toki’nin web sitesinden ilan edilmekte ve sonrasında hak sahipleri ve Toki arasında sözleşmeler imzalanmaktadır. Çorum Toki kurları çekildikten sonra hak sahiplerinin ev almalarının önünde herhangi bir engel kalmıyor. Bu aşamadan sonra taraflar arasında imzalanacak olan sözleşmenin teslim şeklini ve tarihini netleştireceği unutulmamalıdır.

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim