Corona Virüs Sonrasında Talep artan İller

Corona Virüs Sonrasında Talep artan İller

0
112

Corona Virüs Sonrasında Talep artan İller

CoCorona Virüs Sonrasında Talep artan İller.  Corona virüs hiç kuşkusuz hepimizin günlük yaşantısını etkileyen kalıcı izler bıraktı. Bununla birlikte ev sahibi olmak isteyen kişiler için virüs bazı seçimleri gereklilik olarak getirdi. Corona virüs sonrası ev sahibi olmak isteyen kişiler öncelik olarak çok daha ferah ve az yoğun yerleri tercih etmeye başladı.

Güncel pandemi sonrasında faiz oranlarının düşmesi ile birlikte ev almak için ev kredisi kullanan kişi sayısında bir hayli yükseliş gerçekleşti. Ev sahibi olup kira getirisi sağlamak isteyen kişiler ise kiracıya ev teslim ederek kazanç sağlamayı hedeflemektedir. Bunlarla birlikte kişilerin özellikle virüs sonrasında artan balkon istekleri konut projeleri Tokigibi özel evlerin tercih edilme sıklığını arttırmıştır. Corona Virüs Sonrasında Talep artan İller.

Virüs Sonrası Ev Almak

Güncel olarak Corona virüs sonrasında faizlerin azalması ve insanların yeni evlere teşvik edilmesi hiç kuşkusuz konut kredisi kullanım oranını bir hayli arttırmaktadır. Ancak faizler düşmüş olsa bile peşinatsız ev sahibi olmak isteyen kişiler için banka kredileri hala geçerli bir çözüm sunamamaktadır.

Banka kredilerini kendisi için çözüm olarak görmeyen ancak ev almak isteyen kişiler ise çeşitli alternatiflere yönelmektedir. Özellikle kirada oturan ve kendi evine çıkmak isteyen kişiler ağırlıklı olarak senetle ev sahibi olma yöntemlerini değerlendirmektedirler. Bu sayede kira öder gibi kendi evlerinin aylık ödemelerini tamamlayarak istedikleri ve hayal ettikleri eve sahip olabilirler. Corona Virüs Sonrasında Talep artan İller.

Pandemi ve Corona Virüs Sonrasında Hangi İllere Talep Arttı

Güncel şartlar normal dönemlere göre hiç olunmadığı kadar güç olmaktadır. Bununla birlikte kiradan kurtulmak isteyen kişiler bu dönemde birçok özel imkandan faydalanabilecek konuma geldiler. Kredisiz ev almak isteyen kişiler için ise artan ev fiyatları oldukça zorlayıcı seçimler yapmalarına şartladı. Faizsiz ev almak isteyen ve kredi kullanmayan kişiler bu dönemde daha çok taksitle ev alma yöntemlerini tercih etti.

Söz konusu taksitle ev al olduğu zaman ise ev değerlerinin oldukça üstünde bedeller ödenebilmektedir. Bu nedenle titiz olunması gerekir. Corona virüs sonrasında hangi illere talep arttı? İl bazında olmasa bile insanlar virüs sonrasında daha az kalabalık yerleşim yerlerini tercih ettiler.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim