Çekilen Kredi İptal Edilebilir Mi?

Çekilen Kredi İptal Edilebilir Mi?

0
103

Çekilen Kredi İptal Edilebilir Mi?

Çekilen kredi iptal edilebilir mi konusunu farklı ihtiyaçlar için kredi çekip daha sonra bunu iptal etmek isteyenler merak etmekte ve araştırmaktadır. Konut kredisi çekip daha sonra bu krediyi iptal etmek istediğinizde iki farklı durum ortaya çıkmaktadır. Birincisi eğer banka ile aranızda yapılması gereken sözleşmeyi imzalamadıysanız hiç bir masraf ödemeden sadece bankayı bu durumdan haberdar ederek ev kredisi iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci durum ise banka ile aranızdaki sözleşmeyi imzaladıysanız ortaya çıkar. Konut kredisi çektiyseniz ve dosya üzerinde resmî işlemler başladıysa kredinizi 14 gün içinde iptal edebilirsiniz. Taksitle ev almak için kullanmak istediğiniz kredinin sözleşme tarihi 14 günü geçtiyse ve siz yine de krediyi iptal etmek istiyorsanız krediyi kapattığınız tarihe kadar olan faiz ve banka masraflarını ödeyerek ve erken kredi kapatma cezasını ödeyerek kredinizi iptal edebilirsiniz.Çekilen Kredi İptal Edilebilir Mi?

Her Bankadan Çekilen Kredi İptal Edilebilir Mi?

Türkiye’deki bütün bankalar bankacılık düzenleme ve denetleme kuruluna tabii oldukları için her bankanın kendine özgü kuralları olsa da genel kurallar aynı kalmak zorundadır. Örneğin cayma hakkı süresi bütün bankalarda sözleşmenin imzaladığı tarihte başlar. Krediyi kullanan kişi krediyi çekip iptal ettiği zamana kadar olan faiz ödemelerini 30 gün içinde ödemesi gerekir.

Ayrıca banka kredi çeken kişiden faiz 3. Kişilere ödenmiş olan ücretler dışında herhangi bir ücret isteyemez. Bu bedeller dışında kalan ve kredi çeken kişiden alınan her türlü ücret kredi çeken kişinin faiz ödediği günden itibaren 7 gün içinde tekrar kredi çeken kişiye ödenir bu kurallar Bütün bankalar için geçerli olan kurallardır. Ancak bunlar dışında her bankanın kendi özel kuralları olabilir Bunu banka ile görüşmelisiniz.Çekilen Kredi İptal Edilebilir Mi?

Kredisiz Ev Alınır Mı?

Bütün insanlar ev sahibi olmak ister ve bunun için uğraşır. Ancak ev almak için yeterli paraları her zaman olmaz. Kredi çekerek taksitle ev almak her zaman kolay değildir. Çünkü her banka kolaylıkla kredi vermeyebilir. Ayrıca kredi faiz oranları çok yüksek olduğu için birçok insan bunu düşünemez. Ancak son zamanlarda kredisiz ev alma yöntemleri de oldukça popülerdir.

Kira öder gibi ev sahibi olmak ve kiradan kurtulmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yüzden artık konut kredisi çekmeden de peşinatsız, faizsiz, taksitle ev alabilirsiniz. Önceden bir kredi çekti iseniz fakat bundan pişman olduysanız çekilen kredi iptal edilebilir mi konusunu araştırıp kredisiz ev alabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim