Çankırı Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Çankırı Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2329

Çankırı Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Toki Çankırı il ve ilçelerinde öncelikli olarak dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için konut projeleri yürütmekte olup tüm projelerde inşaatlar devam etmektedir.  Devam eden bu inşaatlar için başvurular içinse bazı şartları taşıyor olmak gerekmektedir. Toki tarafından yürütülen Çankırı projelerinde Çankırı il merkeziyle birlikte Şabanözü İlçesi Konut Uygulaması, Çerkeş Konut Projesi ve İnançköy Konut projeleri yoğun ilgi görmektedir. Bu projeler dışında diğer ilçelerde de devam eden Toki projeleri mevcuttur. Çankırı Toki projeleri sadece konutlardan oluşmamakta, konutların yanı sıra sosyal gereksinimlere uygun olarak okul, hastane, camii gibi mekanlar da inşa edilerek sosyal gereksinimlere de yer verilmektedir. Çankırı Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Çankırı Toki Projelerine Başvuru için Gerekli Şartlar, Çankırı Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Toki evlerine başvuruda bulunabilmek için bazı şartları sağlamak gerekmektedir. Toki projeleri başvurularında yaşanan yoğunlukla birlikte kura uygulamalarıyla konut sahibi olmaya hak kazananlar belirlenebilmektedir. Kura sonuçları Toki web sitesinden duyurulmakta olup kurada ismi çıkanlar sözleşme imzalamaya hak kazanmaktadır. Kurada ismi çıkmayanlara ise başvuru ücretleri ve diğer ödemeleri iade edilmektedir. Toki başvurusu için gerekli şartlar:

  • Toki konutlarına başvuruda bulunabilmek için öncelikli şart T.C. vatandaşı olmaktır.
  • Toki başvurusu esnasında 25 yaşını doldurmuş olmak bir diğer şarttır.
  • Toki aracılığıyla daha önceden ev sahibi olmamış olmak ve başkaca bir eve malik olmamak da aranan şartlardandır.
  • Toki başvuru tarihinde aylık hane halkı gelirinin 4 bin 500 TL’yi geçmemesi de önemli bir detaydır.

Çankırı’da Devam Eden Toki Projeleri

Çankırı Toki projeleri il merkezi başta olmak üzere, Çerkeş, Şabanözü, Atkaracalar ve Orta İlçelerinde devam etmektedir. Projelerde konut inşaatları dışında sosyal yaşam alanları tesisi için inşaatlara da yer verilmektedir. Hastane, okul, cami ve parklar tesislerin arasında yer almaktadır. Ayrıca konutlar dışında iş yeri inşaatları ve iş merkezleri de yer almaktadır. Toki projeleri Çankırı şehrinde oldukça geniş kapsamlı olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada birbirinden farklı alternatif seçeneklerin Çankırılara sunulduğunu belirtmek de mümkün oluyor. Şehrin hemen her ilçesinde toki konutlarının devam ediyor olması bunun en önemli kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.Çankırı Toki Evleri İle İlgili Bilgi

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim