Çanakkale Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

Çanakkale Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

0
3537

Çanakkale  Toki Evleri İle İlgili Bilgi . Toki tarafından yürütülen inşaat projeleri özellikle dar gelirli vatandaşlardan yoğun ilgi görmektedir. Yaşanan bu ilgide Toki evlerinin uygun fiyatları ve cazip ödeme seçenekleri büyük öncelikli sebeplerdir. Çanakkale Toki projeleri de yine aynı şekilde vatandaşlardan yoğun ilgi görmektedir ve bu ilgi sebebiyle çoğu kez hak sahiplerinin belirlenmesi için kura çekme yöntemi uygulanmaktadır. Çanakkale  Toki Evleri İle İlgili Bilgi .

Kuralar noter huzurunda gerçekleşmekte olup kazananların isimleri Toki web sitesinden ilan edilmektedir. Hali hazırda Çanakkale il merkezi ile birlikte Ayvacık ve Kepez projeleri en çok talep gören Toki uygulamalarıdır. Bu projelerde mesken inşaatları dışında okul, sağlık ocağı, cami gibi tesislere de yer verilmektedir. Böylelikle Toki projeleri sosyal yaşam merkezlerine dönüşmektedir. Çanakkale  Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Toki Çanakkale Başvurusu İçin Gerekli Şartlar, Çanakkale  Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

Toki projeleri dar gelirli vatandaşlara öncelik sunmaktadır. Proje maliyetleri bu önceliğe göre belirlenmekte ve bu doğrultuda ödeme planları oluşturulmaktadır. Bu amaca uygun olarak başvuru esnasında bazı şartların sağlanması zorunlu olarak kabul edilmektedir. Bu şartlar:

  • Toki başvurusunda bulunacakların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması öncelikli zorunluluktur.
  • Toki başvurusu için 25 yaşını doldurmuş olmak da önemli bir zorunluluktur.
  • Başvuru tarihi itibariyle Çanakkale il sınırlarında ikamet ediyor olmak ve bunu belgeleyebilmek de başvuru için gereklidir.
  • Başvuru sahibinin hane halkı aylık toplam gelirinin 4 bin 500 TL’yi aşmaması da aranan bir diğer özelliktir.

Çanakkale Genelinde Devam Eden Toki Projeleri

Çanakkale genelinde devam eden 12 Toki projesinde 1724 adet konutun inşası sürmektedir. İl merkezi dışında Ayvacık, Kepez, Bayramiç, Biga ve Ezine Toki projeleri yapılan ilçelerdir. Bu projelerde sadece konut inşaatı yapılmamakta aynı zamanda cami, hastane, okul ve iş yerleri gibi sosyal mekanlara da yer verilmektedir. Toki projeleri bu yönüyle adeta birer sosyal yaşam merkezi haline gelmekte ve bu yönüyle büyük değer kazanmaktadır. Çanakkale Toki başvurusu konusunda bilgi sahibi olmak elbette ki beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Zira bu sayede hem TOKİ bünyesinde yer alan konut projelerinden haberdar olabilirsiniz hem de kira öder gibi taksitle ev sahibi olabilirsiniz. Çanakkale  Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim