Bursa Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Bursa Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2048

Bursa Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak hizmetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi tarafından Bursa’da yüzlerce konut inşaatı devam etmektedir. Planlı bir kentleşme, sosyal konut projeleri, altyapı hizmetleri gibi faaliyetlere devam eden TOKİ Bursa ilinde de çevre düzenlemesi, afet konutları, altyapı hizmetleri, okul, camii, hastane gibi sosyal hizmet binalarının yapımında da görev almaktadır.

Ülkemizin dördüncü büyük şehri olan Bursa, her geçen gün yeni konutlara ve sosyal alanlara ihtiyacın arttı bir merkezdir. TOKİ bu ihtiyaçları karşılamak adına kendi ve iştirak şirketleri ile imza attığı projelere devam etmektedir. Devam eden projelerin yanı sıra yeni projeler ile de planlı bir kentleşme için çalışmaktadır. Bursa Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Bursa TOKİ Projeleri

TOKİ tarafından Bursa’da uygulanan proje tipleri arasında orta ve alt gelir seviyesindekiler için sosyal konut, kentsel dönüşüm ve gelişim projelerinin yanı sıra talep organizasyonları ve farklı proje konutları da yer almaktadır. İnşaatı tamamlanan ve teslim edilen konutların yanı sıra Osmangazi, Orhangazi, Orhaneli, Mustafakemalpaşa, Gemlik, İznik, Nilüfer, Karacabey gibi ilçelerinde projelerin inşaatları devam etmektedir. Bu projeler tamamlandığında yaklaşık iki bin beş yüz konut teslim edilecektir. Bursa Toki Evleri İle İlgili Bilgi

TOKİ Bursa Sosyal Konut Projelerine Başvurular, Bursa Toki Evleri İle İlgili Bilgi

TOKİ Sosyal Konut Projeleri, orta ve alt gelir seviyesindeki vatandaşlar için bütçelere uygun ödemeler ile ev sahibi olmalarına olanak sağlar. Bu konutlardan ev sahibi olmak isteyenlerin başvuru yapabilmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

  • Vatandaşı olmak.
  • En az yirmi beş yaşında olmalıdır.
  • Kendisinin ve ailesinin üzerine kayıtlı bir arsa ya da konut bulunmamalıdır.
  • Aynı hane içinde yaşayanların toplam geliri dört bin beş yüz liradan fazla olmamalıdır.
  • Bursa ili içinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmalıdır. Bu şartları sağlayan vatandaşlar TOKİ ön başvurusu yaparak kuraya katılma hakkına sahip olurlar.

Bursa TOKİ konut projeleri söz konusu olduğunda karşımıza farklı özellikleri içeriğinde barındıran projeler çıkmaktadır. Bu projeler arasında dar gelirli ailelere özel konutlar olabildiği gibi çok sayıda farklı bütçelere hitap edebilen konutların da bulunduğu bilinmektedir. Bursa Toki Evleri İle İlgili Bilgi

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim