Bozulan Eşyalarınız İçin Doğru Karar Nedir?

0
3088

Uyandığınızda evinizdeki bir cihazın bozulduğunu fark ettiğinizde aklınıza gelen ilk soru ne oluyor? Tamire mi götüreceksiniz ya da yenisini araştırmaya başladınız mı? Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğine karar vermek için kendinize soracağınız sorulara cevap aramaya ne dersiniz?

Öncelikle ürününüzün ne olduğu bu durumda size oldukça fayda sağlayacaktır. Yani bazı cihazların tamiri neredeyse sizin yapacağınız kadar kolay olabilmektedir. Bazıları ise bir uzman ya da teknik ekip gerektirecektir. Özellikle de teknolojik cihazlarda bu durumun tamirini sormak için yetkili servislere başvurabilirsiniz.

Tamir mi Etmelisiniz Yoksa Sıfır Mı Almalısınız?

Cihazınızın tamiri olabileceği söylendi fakat tamirin fiyatı neredeyse cihazın kendi fiyatına yakın ise detaylı bir fiyat karşılaştırması ile bu durumun kararını kendiniz verebilirsiniz. Zira bir gömleğiniz yırtıldığında dikmekle uğraşmayabilir ve yenisini kolaylıkla alabilirsiniz. Fakat eğer arıza yapan cihaz aracınız ise bunun yenisini almak sizi zorlayabilir.  Ve eğer sahip olduğunuz ürün zaten eski bir ürün ise ve yakında zaten değiştirmeyi düşünüyorsanız da bu durumda hiç düşünmenize gerek yok, çünkü zaten yenisini almanız gerekecekti ve o ürünün vadesi artık doldu. Bu durumlarda bazı ürünleri eski diye de hor görmemenizde fayda var. Çünkü günümüz ürünleri daha çok kullan at amacıyla yapıldığı için, geçmişte yapılan ve kullanıma sunulan ürünlerin bazıları mekanik aksamları ile size tamir ile daha yüksek performans fırsatını sunacaktır.

Yeni Ürün ve Eski Ürün Arasındaki Seçimlerinizde Duygularınıza Başvurmayı Deneyin

Bu gibi durumlarda özellikle mutfak eşyalarının sıklıkla arıza yapması da, uzun vadede çok ciddi miktarların cepten çıkmasına sebep olabiliyor. O yüzden bir ürün için harcamış olduğunuz miktar artık ürünü aldığınız fiyata yaklaşmış ise, yakın zamanda yenisiyle değiştirmeniz sizin için de son derece faydalı olacaktır. Bir üründen vazgeçmenizi zorlayan en temel şartlardan biri ise o ürüne olan sevginiz olacaktır. Çünkü bazı eşyalar, sahipleriyle aralarında bir bağ oluşturur ve bir düzen kurarlar. Bunun sonucunda o eşyanın atılması sizin işlerini aksatabilir ve bir türlü yenisine olan adapte sürecinizi gerçekleştirmenizin de önüne geçer. Bu gibi durumlarda karar vermek için öncelikle o eşyadan kurtulup isteyip istemeyeceğinize karar vermeniz ve sonrasında da internette detaylı araştırmalarla bu kararınızı destekleyen sonuçlara ulaşmanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Tasarruf Evim