Biriktirmelisiniz Çünkü Her Çok Azdan Oluşur

Biriktirmelisiniz Çünkü Her Çok Azdan Oluşur

0
1756

Biriktirmelisiniz Çünkü Her Çok Azdan Oluşur. Hepimizin almak istediği ya da yapmak istediği ama bütçe ayıramadığı bir şey mutlaka vardır. Her seferinde de onu hayal ederek ne kadar çok istediğimizi ama elimizin ne kadar sıkışık olduğunu ve ona bütçe ayıramayacağımızdan bahseder dururuz. Böylece o istediğimiz şeye asla ulaşmadan ona duyduğumuz istekten vazgeçeriz. Bu durum da bizi bütçemizden daha çok üzer. Buna müdahale etmek ve bu durumu durdurmak aslında sandığımız kadar da zor değildir.

Her gün küçük küçük birikimler yaparak aslında bir süre sonra hayalimize kavuşabilmemiz mümkündür. Küçücük birikimler ile hayalimize asla kavuşamayacağız gibi görünür. Asıl olan ise hayallerimiz için küçücük bütçeler bile ayırmamaktır. Hayalimize en hızlı şekilde kavuşmak isteriz. Hızlı olmayacaksa hiç olmasın dediğimiz olmaz ama davranışlarımız tam da bu şekildedir. Hemen ertesi güne o hayale kavuşamıyorsak onun için küçük ama uzun sürecek adımlar da atmayız. Oysaki küçücük bir adımla başlar bütün yolculuklar. Çok küçük hatta kendimizin bile fark etmeyeceği birikimler ile günün birinde hayalimize kavuşabiliriz.Biriktirmelisiniz Çünkü Her Çok Azdan Oluşur

Nasıl Biriktirebilirim?Biriktirmelisiniz Çünkü Her Çok Azdan Oluşur.

Küçük miktarları biriktirmenin en güzel yolu, bir kumbara edinmektir. Hem evinizde güzel duracak hem de her gün görerek sizi motive edebilecek bir kumbara edinmelisiniz. Başka bir değişle o kumbarayı artık kullanmaya başlamalısınız. Kumbaranın üstüne hayal ettiğiniz şeyin resmini bile yapıştırabilirsiniz. Bu sayede her gün kumbaraya küçük miktarlar atmak sizin için daha kolay bir hale bile gelebilir. Bundan sonra aslında neye gereksizce para harcadığınızı bulmalısınız.Biriktirmelisiniz Çünkü Her Çok Azdan Oluşur

Her markete girdiğimizde aldığımız ama asla kullanmadığımız, bir mağazada görerek aldığımız ama bir kenarda unuttuğumuz eşyaları kullanmaya başlayarak ve yerlerine yenilerini istiflemeyerek bunun yerine onlara harcayacağınız parayı kumbaranıza atarak başlayabilirsiniz. Her ay düzenli olarak harcama listesi tutmak da aslında ay sonunda gerçekten paranızı neye harcadığınızı ya da neyin gereksizce harcanarak hayallerinizden uzaklaştırdığını görmenin bir yoludur.

Biriktirmek dendiğinde hemen bütün gelirinizin yarısını bir kenara koyabilmek gibi düşünmemelisiniz. Bir ekmek parası üstü bile biriktirilerek nelere ulaştırabilir. Bütçenizi akıllıca yöneterek, gereksiz harcamalar yapmak yerine biriktirerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim