Birikim Yaparak Nasıl Araba Alırım?

Birikim Yaparak Nasıl Araba Alırım?

0
3365

Birikim Yaparak Nasıl Araba Alırım? Araba sahibi olmak istiyorsunuz ancak yeterli bir birikime sahip değilseniz öncelikle birikime başlamanız gerekmektedir. Günümüz şartlarında araba satın almak hem gerekli hem de büyük bir harcama ile mümkündür. Bütçenize uygun olan ve ileride sorun yaşatmayacak bir araba sahibi olmak için doğru para planı yapmak son derece önemlidir. Araba almak istiyorum diyenler nasıl para hesabı yapmalı? Öncelikle hayalinizde ve bütçenize en uygun aracı belirleyip bir an önce para biriktirmeye başlamalısınız.

Eğer arabayı taşıt kredisi ile almak istiyorsanız önden belli bir miktar peşinat vermeniz gerekir bu da yine birikimsiz olmayacaktır. Taşıt kredilerinde 100 bin TL’ye kadar %30 peşinat, 100 bin TL ve üzeri için ise %50 peşinat ödeme şartı bulunmaktadır. Peşinat olmadan taşıt kredisinden faydalanmakta imkansızdır. Ve bu şartlarda hayalinizdeki arabaya ulaşmak için sizde bir an önce birikim yapmaya başlayın. Peki, birikime nasıl başlayacaksınız?

Almak İstediğiniz Arabayı Belirleyin

En önemlisi kendinize en uygun aracı belirlemeniz gerektiğidir. Hayalinizde her zaman çok yüksek fiyatlara sahip arabalar bulunabilir ancak gerçekte olan bütçenize en uygun olan aracı belirlemeniz olacaktır. Ki belirlediğiniz aracın fiyatı üzerinden gerçek bir birikim yapabilesiniz. Kendinize bir plan yapın; gelirim ne kadar? Her ay ne kadar birikim yapabilirim? Gibi sorularına yoğunlaşın.

Harcama Yapmadan Önce Birikime Ayırın,Birikim Yaparak Nasıl Araba Alırım?

Geliriniz geldikten sonra direk zorunlu ödemeleri yapıp belirlemiş olduğunuz miktarı birikiminizi ayırıp geriye kalan paranızla harcamalarınızı gerçekleştirmelisiniz. Eğer birikim miktarını sonra ayırmak isterseniz pek mümkün olmayabilir. Birikim için ayırdığınız miktarı unutmalısınız yok gibi davranmak!

Birikiminizden Kazanç Elde Edin

Yapmak istediğiniz birikim için faizli bir hesap açıp istediğiniz miktara ulaşana kadar paranızı bu hesapta tutabilirsiniz. Hem birikim yapmaya devam eder hem de hesabınızda paranızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

Zararlı Alışkanlıkları Bırakın

Hem sağlığınıza hem de cebinize zarar veren alışkanlıklara sahipseniz bir an önce bırakmanız faydanıza olacaktır. Önemli olan sağlığınız şöyle düşünelim konu sadece para değil eğer sağlığınızı kaybederseniz zaten hayalini kurduğunuz, emek verdiğiniz ne ev ne de arabanın keyfini yaşayamazsınız. Ancak hem sağlığınızı hem de cebinizi koruyarak amacınıza daha çok yakınlaşabilirsiniz.Birikim Yaparak Nasıl Araba Alırım?

Tasarruf Edin

Nelerde tasarruf edebilirsiniz? Her şeyi gözden geçirin ve adım atın. Gereksiz harcamalardan kaçının. Sadece ihtiyacınız kadarını aldığınız zaman göreceksiniz ne kadar çok birikiminize katkı sağladığınızı. Ek gelir yaratıp kullanmadığınız eşyaları elden çıkarıp birikiminize katabilirsiniz.Birikim Yaparak Nasıl Araba Alırım?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim