Bir Yılda Borç Kapatmak Ve Para Biriktirmek!

Bir Yılda Borç Kapatmak Ve Para Biriktirmek!

0
2942

Bir Yılda Borç Kapatmak Ve Para Biriktirmek! Birçok kredi kartı borcunuzun olduğunu ya da kredi borcunuzun olduğunu düşünün. Bir de bunun üstene birikim yapmanız söyleniyor. İmkansız gibi gelebilir, ama Morgan Woods isimli iki çocuk annesi bir kadın bunu başardı. Bunu hepimizin başarabileceğini kanıtladı.

Morgan Woods’un Başarısının Sırları

Öncelikle aylık olarak bütçe defteri tuttular. Daha sonra bu defteri gerçekten inceleyerek en çok harcamaları neye yaptıklarına baktılar. Bu şekilde alışveriş için ayırdıkları bütçeyi yarıya indirmeyi başardılar. Biz de aslında evde yapabileceğimiz ve çok daha ucuza mal edebileceğimiz market harcamalarımızı ortaya çıkartarak market için ayırdığımız bütçeyi düşürebiliriz. Bir düşünün her gün aldığınız 3-5 liralık abur cuburları. Alırken pahalı olmamalarından dolayı alışveriş sepetimize rahatça bol bol atabiliyoruz. Bu durumda da küçük gibi görünmesine rağmen aylık olarak büyük bir miktar tutuyorlar. Bunun yerine bunları evde yaparak hem daha sağlıklı bir hale getirebiliriz hem de market için ayırdığımız bütçeyi düşürebiliriz.

Aylık olarak tuttuğumuz bütçe defterinde görebileceğimiz bir diğer gereksiz harcama kalemi ise asla kullanmayacağımız ama almaktan da vazgeçemediğimiz kıyafetler ve eşyalar. Evin her köşesinde duran ama kullanmadığımız, hatta aldıktan sonra eve gelince sevmediğimiz bu yüzden görmeyeceğimiz bir yere kaldırdığımız eşyalar. İşte bu eşyaların hem evimize hem de bütçemize ne kadar yük olduğunu bütçe defteri tutarak fark edebiliriz.

Tasarruf  Bütçenize Katkı Sağlar! Bir Yılda Borç Kapatmak Ve Para Biriktirmek!

Fark ettikten sonra ise bunlar için harcama yapmaktan vazgeçip bu parayı biriktirmek için kullanabiliriz. Bunun yanı sıra Gereksiz olarak aldığımız eşyaları hayata geçirmek ya da kullanmayacağınızdan eminsen onları internet üzerinden satmak da bütçemize büyük bir katkı sağlayacaktır. Kullanmayacağımız eşyaları satarak hem evimizdeki yükten kurtulabiliriz hem de bütçemize katkıda bulunabiliriz. Buna ek olarak gereksiz olarak aldığımız eşyaları evimizde kullanmaya başlayıp ihtiyaç listemizden de düşebiliriz.Bir Yılda Borç Kapatmak Ve Para Biriktirmek!

Bütçe defterine bakarak aylık olarak harcama planı oluşturarak o plana sadık kalmanız birikim yapabilmemiz için çok önemli bir etkendir. Bu planı oluştururken sadık kalmakta çok zorlanacağınız bir plan oluşturmak yerine gerçekçi ve uygulanabilir bir alışveriş stratejisi oluşturup ona sadık kalarak giderlerimizi düşürebiliriz. Bunlar gibi aslında çok zor olmayan bir plan oluşturarak 1 yıl içerisinde borçlarımızı kapatmakla kalmayıp birikim bile yapabiliriz.Bir Yılda Borç Kapatmak Ve Para Biriktirmek!

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim