Bolu Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Bayburt Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2257

Bayburt Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Alt gelir grubunda bulunan kişiler için ev sahibi olmak çok kolay değildir. TOKİ projeleri alt gelir grubuna yönelik çeşitli konut projeleri hazırlamakta ve inşa etmektedir. Böylelikle ev sahibi olmak isteyen kişilerin bir kısmı hayallerine kavuşabilmektedir. Bayburt’ da merkez ve ilçelerde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan kişilere bu projeler ile ev satın alabilmeleri için imkan sağlanmaktadır. Bayburt TOKİ konutlarının yoğunlukla inşa edildiği bir şehir olduğu için bölgede hali hazırda çok sayıda farklı projeden söz edilebiliniyor.

TOKİ konutlarından birine sahip olmanın sağladığı avantajlar bulunmaktadır. Ödeme planının uzun olması ve aylık ödenecek taksit bedelinin uygun olması ev sahibi olmaya hak kazanan kişileri çok zorlamamaktadır. Sağladığı bu avantajlardan dolayı bazı kişilerde haksız bir şekilde ev sahibi olmaya çalışmaktadır. Bu konutlar ihtiyaç sahipleri için inşa edilmektedir. Böyle yapan kişiler engellenmektedir.Bayburt Toki Evleri İle İlgili Bilgi

TOKİ’nin Bayburt’ta tarımköy uygulaması, kentsel dönüşüm, yurt binası, lise ve merkez terminal projesi planları bulunmaktadır. Kentsel dönüşüm Gençosman ve Demirörü’nde 1. Etap olarak adlandırılmaktadır.

TOKİ Bayburt Projeleri Başvurusu İçin Aranan Şartlar,Bayburt Toki Evleri İle İlgili Bilgi

TOKİ Bayburt projelerinden ev sahibi olmak isteyen kişilerin bazı şartlara uyması gerekmektedir. Bu şartların sağlanması halinde başvuru yapılmaktadır. Aranan şartlar; projenin yapıldığı yerde en az bir yıl ikamet etmiş olmak, daha önce TOKİ’nin herhangi bir projesinden konut sahibi olmamak ve üzerinizde bir başka evin tapu kaydı olmamalıdır.Bayburt Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Her evden bir kişi başvuru yapmalıdır. Başvuru yapan kişinin 25 yaşında olması gerekmektedir. Aylık net gelirin 4500 TL’nin altında olması şartı aranmaktadır. Bu şartları sağlanması halinde projeye başvurabilirsiniz. Bayburt TOKİ projelerinin özelliklere dar gelirlilere yönelik geliştirildiği biliniyor.

TOKİ Bayburt Projeleri Nelerdir?

TOKİ Bayburt projeleri içinden bazı projeler tamamlanmıştır. Tamamlanan projeler Bayburt Merkez konut ve sosyal donatı, Bayburt Merkez Şingaz Mahallesi ve Bayburt Demirözü’dür.  İnşaat aşamasında Bayburt Merkez Şehit Osman projesinde 340 konutlu yoksul kişiler için yapılmaktadır. Proje kapsamında alt yapı çalışması ve çevre düzenlemesi de yapılacaktır. Bayburt TOKİ projeleri alt yapı çalışmalarının da tamamlanmasından ardından hak sahiplerine teslim ediliyor.

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim