Bartın Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
1830

Türkiye’nin her noktasında alt gelir grubunda bulunan kişiler için TOKİ projeler hazırlayıp konut inşa etmektedir. İnşa edilen iller içinde yer alan Batman’da yapılan projeler şehirde duyulan ihtiyaç karşılanacak şekilde inşa edilmektedir. Başta konut projeleri olmak üzere hastane, okul, sosyal alan, cami ve park projeleri de yapılmaktadır. Öncelik alt gelir grubunda bulunan kişilerin ev sahibi olabilmesi için yapılmaktadır. Alt gelir grubunda bulunan kişilere uzun ödeme planı ve uygun aylık taksitler olması ev sahibi olmak isteyen kişileri çok fazla zorlamamaktadır. Kira öder gibi ev sahibi olmak diye de ifade edilebilir. Batman TOKİ projelerinin nitelikli bir şekilde devam ettiği bir kent olarak tanımlanmaktadır.

TOKİ’nin Batman’da yapacağı projelerin içinde hastane, okul ve toplu konut projeleri bulunmaktadır. İlde artan ihtiyaca göre de yeni projeler hazırlanarak yeni binalar inşa edilmektedir. Böylelikle Batman’ın ihtiyaçları karşılanmış olmaktadır. Burada en dikkat edilmesi gereken nokta Batman’da yaşayan herkesin TOKİ’ye başvuru yapamamasıdır. Başvuru yapabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Şartların sağlanması halinde başvuru yapılabilmektedir.

TOKİ Batman Projeleri Başvurusu İçin Aranan Şartlar

TOKİ Batman projelerinden konut sahibi olmak isteyen kişilerden bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar, aylık aile gelirinin 4500 TL altında olması ve bu gelirin bir belge ile kanıtlanması gerekmektedir. Bunun dışında her aileden bir kişinin başvuru yapması gereklidir ve başvuruyu yapan kişinin 25 yaşında olması gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin üzerine ev ya da arsa tapusu bulunmamalıdır. Projenin yapıldığı bölgede en az bir yıl ikamet edilmesi şartı bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan kişiler ev sahibi olmak için başvuru yapabilirler. Batmak TOKİ projelerine dahil olabilmek için bu şartların tamamına sahip olunması gerekiyor.

TOKİ Batman Projeleri ve Konut Sayıları

TOKİ Batman projelerinde inşaat aşamasında bulunan beş proje bulunmaktadır. Bu projelerin ilki 485 konutlu Batman Merkez 2. Bölgedir. 390 daireli ve 320 daireli olmak üzere 2 proje Batman Hasankeyf’ e yapılmaktadır. Projelere göre alt yapı çalışması, anaokulu ve çevre düzenlenmesi de projelerde yapılmaktadır.

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim