Artvin Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Artvin Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2288

Artvin Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Artvin, şehir merkezi oldukça küçük olan şirin bir Karadeniz şehridir. Bu sebeple TOKİ tarafından Artvin’de yapılan konutlar şehir merkezinin yanında köyleri de kapsar.  Engebeli coğrafik yapısı sebebiyle, kısıtlı alanlarda yapılabilen TOKİ Artvin konutları ev sahibi olmak isteyenler tarafından tercih edilen bir modeldir. Uzun bir vadeye yayılan taksit tutarının eşit olarak ödenmesini amaçlayan TOKİ projeleri sayesinde dar gelirli insanlar da ev sahibi olabilirler. Artvin Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Kura yoluyla yapılan projelerin katılımı için bazı şartları sağlamak gerekiyor. TOKİ’nin yaptığı inşaatların bazıları devam ederken bazıları da proje aşamasındadır. Sosyal konut ve afet konutları olarak yapılması düşünülen projeler sayesinde alt gelir grubu olarak tabir edilen vatandaşların kolaylıkla ev sahibi olması amaçlanır. TOKİ hem sosyal konut hem de diğer yaşam alanlarının inşası konusunda sorumluluk üstleniyor. Artvin Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

TOKİ Artvin Projesi Evrakları

Bu proje kapsamına dahil olmak için öncelikli şart T.C vatandaşı olmaktır. Yabancılar bu projelere başvuru yapamıyorlar. Hane halkının gelir düzeyinin 4500 TL’nin altında olması aranan bir diğer şarttır. TOKİ Artvin Projesi evrakları arasında bulunan Artvin ve çevresinde 1 yıl oturma şartı da aranıyor. 25 yaşını doldurmuş ve üzerinde tapu olmayan kişilerden talep gelmesi gereken bir diğer şart olarak görünüyor. Ayrıca daha önceki TOKİ projelerinden ev sahibi olmaması gerekiyor. Bütün şartları birebir sağlayan bireylerin, TOKİ merkezine giderek evraklarını teslim etmesi yeterli olacaktır. Bu şartları sağladıktan sonra TOKİ’nin merkez binalarına giderek başvurularınızı tamamlayıp süreci takip edebilirsiniz.

Artvin Çevre ve Alt Yapı Planlamaları, Artvin Toki Evleri İle İlgili Bilgi

İnşaat aşamasında yapımı devam eden TOKİ Murgul ilçesi Göktaş köyünde alt yapı ve sosyal donatılara sahip, afet konutu olarak yapımı planlanan 32 adet konutu kuraya göre sahiplerine teslim etmeyi planlıyor. Yine Artvin ili Murgul ilçesi Göktaş köyünde çevre düzenlemesi ve alt yapısı tamamlanarak bitirilmesi planlanan 77 adet konut projesi kapsamında bina yapılır. TOKİ Artvin ve bu kente bağlı olan ilçelerde etkili bir şekilde konut inşaatlarına devam ediyor. Böylece bölgede ortaya çıkan konut ihtiyacının karşılanması noktasında önemli bir çalışmaya da imzasını atıyor.

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim