Araba Sigortaları Ne Kadar 2023

Araba Sigortaları Ne Kadar 2023

0
31

Araba Sigortaları Ne Kadar 2023

Araba sigortaları ne kadar 2023 yılında insanların en fazla merak ettiği sorulardan biridir.  Çünkü nasıl ev sahibi olmak zaruri ihtiyaçlar arasında ise günümüzde araç almak da aynı şekilde zorunlu hale gelmiştir. Günümüzde artan kalabalık ve pek çok insanın iş hayatında aktif olarak yer alması nedeniyle, toplu taşım araçları yetersiz kalmaya başlamış ve ulaşım insanlar için eziyet haline gelmiştir.

Bu da pek çok insanı araç alabilecekleri alternatif seçeneklere yönlendirmiştir. Nasıl ki kiradan kurtulmak için banka kredileri pek çok insana cazip geliyorsa, son zamanlarda düşen taşıt kredisi faiz oranları sebebiyle bankalar yine ilk seçenek olarak değerlendirilmektedir.  Konut kredisi alan kişilerin tapu işlemi sırasında dask ödemek zorunda olduğu ve ipotek bedeli ile evin maliyetinin arttığı bilinmektedir. Aynı durumun bir benzerine ise araç alınırken rastlanılmaktadır. Araç ipotek bedelinin yanında,  araba satın alındığı andan itibaren araba sigortasının yaptırılması şarttır.

Araba Sigortaları Ne Kadar 2023 Yılında Artış Oldu mu?

Günümüzde kiracıya ev kampanyaları ile sundukları konut projeleri sayesinde pek çok insan hayallerindeki eve kavuşmuştur. Ancak peşin olarak ev alamayanlar için kişilerin ödemelerinde kolaylık olması açısından senetle ev satışları gerçekleştirilmiştir. Bu durum kimi zaman avantaj olarak görünse de güvenilir olmayan şirketlerle çalışılması halinde kişiler mağdur olabilmektedir.

Aynı durum araç alırken de geçerlidir. Pek çok kişi sadece rahat ulaşım sağlamak amacıyla araba satın almakla yetinmeyip, uygun özelliklerde beklentilerine uygun taşıta sahip olmak istemektedir. Bunun için kişiler kimi zaman galeriler aracılığıyla senetle araba satın almakta, olası riske girmek istemeyenler ise banka kredilerine yönelmektedir. Son zamanlarda araç kredisi faiz oranlarının oldukça düşmesi, pek çok kişiyi araç için ödeyeceği miktarın daha uygun hale gelmesini sağlamıştır. Ancak, araç satın alındıktan sonra sigorta bedeli de ödeneceği ve ödenecek sigorta bedelinin ne kadar olacağının, kişilerin seçeceği araç ile alakalı olduğu da unutulmamalıdır.

Araba Sigorta Bedelleri Neye Göre Belirlenir? Araba Sigortaları Ne Kadar 2023

Kişilerin aradıkları özelliklere uygun olan aracı alabilmeleri için bir diğer yöntem ise faizsiz araba sistemi sunan şirketlere başvurmaktır. Bu yöntemle peşinatsız araba alabilmeleri de daha kolay hale gelmektedir. Araç satın alındıktan sonra sigorta yaptırılması gerekmektedir. Araç sigortası; zorunlu olan trafik sigortası ve isteğe bağlı kasko olarak ikiye ayrılmaktadır.

İlk kez trafik sigortası yaptırıldığı takdirde 4. Kademe üzerinden ücret ödenir. Bir sonraki sene kaza yapılmadığı taktirde kademe düşer, kaza yapılmış ise kademe yükselir ve buna göre ödenecek meblağ belirlenir. Kasko primi ise aracın modeli, markası ve yaşına göre belirlenir. Bu durum da taksitle araba satın alacak kişilerin araba sigortaları ne kadar 2023 yılında ödenecek tutar nasıl hesaplanır sorusunu yanıtlamaktadır. Araba Sigortaları Ne Kadar 2023

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim