Antalya Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Antalya Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2314

Türkiye’nin en önemli açık denizlerinden biri olan Akdeniz’in turizm bakımından en önemli şehirlerinden birisi şüphesiz ki Antalya olmaktadır. Ve en büyük toplu konut projelerinden birisi olan TOKİ’nin de Antalya’da projeleri yer almaktadır. Fakat bu anlamda Antalya’da sadece konut projeleriyle sınırlı kalmamaktadır. Bunun beraberinde proje çevresini de sosyal bir yaşam alanına çevirme yönünde çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar içerisinde her türlü ihtiyacın karşılanabilmesine dikkat edilmektedir. Antalya TOKİ projeleri sadece konutları değil; diğer sosyal alanların da içermektedir. Antalya  Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

İbadet alanı için camiler, rahat bir alışveriş yapabilmek adına alışveriş merkezleri, çocukların evine yakın mesafede eğitim alabilmeleri için okul ve yine çocukların güvenli bir ortamda oyun oynama fırsatı yakalayabilmeleri adına oyun parkları yapılmaktadır.

TOKİ Antalya Projelerinin Kapsamında Yer Alan Sosyal Çevre Planlaması

TOKİ kapsamında Antalya’da yapılan veya yapımı günümüzde hala sürmekte olan projeler arasında Merkez Sütçüler konutlarının yanı sıra Çoplaklı Sosyal Konut Uygulaması da yer almaktadır. Aynı zaman konutların çevresinde yer alan projeler kapsamında da Çıplaklı İlköğretim Okulu bulunmaktadır. Antalya  Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

TOKİ’nin katılım için belirli başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartların başında da öncelikli olarak başvuran kişinin düşük bir gelire sahip olması gerekmektedir. Fakat bununla da sınırlı kalmayan katılım koşullarında kişinin en az 25 yaşında bir birey olması gerekmektedir. Aksi takdirde daha küçük yaşta yer alanların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Ve başvuran kişinin, ev içerisindeki bir kişi olması lazımdır. Antalya TOKİ projelerine dahil olabilmek için elbette ki birtakım kriterlere sahip olmanız gerekmektedir.

Evin tüm toplam gelirinin de 4500 Türk Lirası ya da üzeri olması temel şartlar arasında yer almaktadır. Bu gelirin altındaki başvurular da yine aynı şekilde dikkate alınmayacak ve kabul edilmeyecektir. Fakat bu şartlar normal bireylere özel olarak konulmuştur. Bunların dışında yer alan emekli, şehit ailesi, yetim ya da dul kalmış bireylere özel olarak sunulan koşullar bulunduğunu da söylemek gerekmektedir. Antalya  Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

TOKİ ile Antalya’da Kendi Evinizin Keyfini Sürün, Antalya  Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Bu koşulların karşılanması durumunda TOKİ konut projelerinden siz de ev alabilir ve kendi konutunuzun sahibi olma şansını yakalayabilirsiniz. Bu sayede hem depreme dayanıklı bir evde yaşamanın güvenliğinin tadını çıkarabilir hem de kendinize daha sosyal bir ortam kazandırabilmeniz mümkün olacaktır. Antalya TOKİ projeleri söz konusu olduğunda özellikle gelir seviyesi orta düzeyde olanlara yönelik projelerin hayata geçirildiği bilinmektedir.

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim