Alacağınız Ev Krediye Uygun Mu?

Alacağınız Ev Krediye Uygun Mu?

0
89

Alacağınız Ev Krediye Uygun Mu?

Alacağınız ev krediye uygun mu? Ülkemizde dar gelirli ve zengin insanlarda dahil herkesin ortak ihtiyacı olan barınma, artık bankalar sayesinden basit bir hizmete dönüşüyor. Her müşterinin ihtiyaçlarına göre ayarlanan vade süreleri ve kredi limiti artık herkesin ev almak hayalini kolaylaştırıyor. Ev sahibi olmak, kiradan kurtulmak günümüzde ki çoğu ailenin hayali!

Birçok kuruluş ve bankalar bu aileler için uygun faiz oranları ile uzun dönemde ödenebilen kredi imkanları sunmaktadır. Bu imkanlar ve kampanyalar dahilinde kredi seçeneklerinden size en uygun gelen faiz oranını seçip, kriterleri sağlayıp sağlamadığınızı öğrenebilirsiniz. Sizin belli kriterleri sağlamanız gerektiği gibi kredi çekmek istediğiniz evinde yapım aşamaları banka tarafından kabul edilmelidir. Ancak o zaman konut kredisi çekebilirsiniz. Alacağınız Ev Krediye Uygun Mu?

Alacağınız Ev Krediye Uygun Mu Nasıl Anlarsınız?

Genellikle kiracıya ev almak zor gelmektedir ancak bankalar sayesinde artık bu hizmet çok kolay. Krediler sayesinde kira öder gibi ev alabilirsiniz. Her bankanın kendine özel sınırlamaları da olsa genellikle kredi çekmeye uygun evlerin kriterleri benzerdir. Bu kriterler;

  • Konutlar tamamen bitmeden de satışa sunulabiliyor ve bitmiş halinden daha ucuza satılıyorlar. Bu durumu fırsat olarak gören insanların dikkat etmesi gereken durum evin en az %80’inin tamamlanmış olması.
  • Tapuyu alacağınızda noterde evin ‘mesken’ olarak geçmesi gerekmektedir. 
  • Alacağınız evin haciz kaydı olmamalı, tapu türü kat mülkiyeti olmalıdır. 

Kredi ile Ev Alma Avantajları 

Ev almak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Kredisiz ev almak, faiz ödemek istemeyenler için faizsiz ev alma, birikimi olmayan aileler içinse peşinatsız ev ve peşinatsız araba alma gibi birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ile geleceğe yatırım yapabilirsiniz. Uzun vadede değerlenen ev ve araba kredi çekilerek alındığında sizlere ödeme kolaylığı sağlar. Ayrıca kira ve yol masraflarını çok dert etmek zorunda kalmazsınız. Alacağınız Ev Krediye Uygun Mu?

Kredi ile ev aldığınızda ödeme planını ve kredi hesaplamalarını da önceden gördüğünüz için bütçenize uygun bir şekilde dilediğiniz krediyi çekme avantajına sahipsiniz. Faiz oranları düştükçe de sizlerin yapması gereken tek işlem, kredi hesaplamaları için bu oranları sürekli olarak takip etmek ve alacağınız ev krediye uygun mu bunun cevabını öğrenmek. Alacağınız Ev Krediye Uygun Mu?

 

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim