Aksaray Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Aksaray Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
3433

Aksaray Toki Evleri İle İlgili Bilgi.İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili için TOKİ birçok proje yapmaktadır ve yapılan birçok projede tamamlanmıştır. Ayrıca nüfusunun 40000 kişiden daha az olan yerlerde uygulanan talep organizasyonu sistemi ile de konut, iş yeri inşa edilmiş, çevre düzenlemesi yapılmıştır. Bu zamana kadar yapılan projeler arasında, okullar, sosyal konutlar, iş yerleri, camiler, parklar bulunmaktadır. Aksaray ilinde ev sahibi olmak isteyenlerin ve TOKİ sosyal imkânlarından faydalanmak isteyenlerin projeleri takip etmeleri önerilmektedir.  Aksaray TOKİ projeleri alternatif seçenekler sunabilen projeler olabildiği için bu projeler yoğun bir şekilde talep görüyor.Aksaray Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

TOKİ Aksaray’da Tamamlanan Ve Devam Eden Projeler

Aksaray, Merkez ilçesi, Zafer Mahallesinde yer alan projelerde, binden fazla konut ile birlikte ilköğretim, lise, cami gibi sosyal donatılar yapılmıştır. Aynı zamanda Eskil ve Ortaköy ilçelerinde ihtiyaca yönelik konut projeleri de tamamlanmıştır. Şuan %41’i tamamlanan 1620 tane dükkânlı Aksaray sanayi sitesi inşa edilmektedir. Böylece ekonomiye katkısı bulunmakta olup yeni iş istihdamı oluşturmaktadır. %91’i tamamlanan Zafer Mahallesindeki 330 konutlu ve cami gibi diğer sosyal donatıların olduğu proje bulunmaktadır. Sultanhanı ilçesinde talep organizasyonu ile 253 konut, cami ve işyeri yapılmaya başlanmıştır.  Aksaray TOKİ konutlarının farklı bölgelerde hayat geçirildiği biliniyor. Aksaray Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

TOKİ İçin Başvuru Şartları, Aksaray Toki Evleri İle İlgili Bilgi 

Başvuru için, başvuracak kişilerin belirli bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. Bu şartlardan en önemlisi, Aksaray’da en az bir yıldır ikamet ediyor olmaktır. Ya da nüfus Aksaray iline bağlı bulunmalıdır. Projeye göre başvuru sahibinin yaşı değişmektedir. Bazı projelerde 18 yaş sınırı bulunurken bazı projelerde 20 ya da 25 yaş sınırı bulunmaktadır. Başvuru sahibinin ve aile üyelerinin üzerinde taşınmaz mülk tapusu bulunmamalıdır. Ve başvuru yapacak ailenin, aile üyeleri ve varsa yardımlar toplamı 4500 liradan fazla olmamalıdır. Genelde başvuru sırasında gelir miktarı belgelenmektedir. Projeye göre şartlar değişkenlik göstermektedir. Açılan projelere başvuru yapacak kişiler resmi internet adresinden projenin şartlarını ve hangi tarihler arasında başvuru yapılacağını takip etmelidir. Aksaray TOKİ projelerinin farklı bütçelere hitap edebilme olanağına sahip olduğunu söylemek mümkün oluyor.

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim