|

Akıllı Telefonlardan Nasıl Tasarruf Edilir?

0
3118

Cep telefonlarımız hayatımızın merkezinde yer almaktadır. Sabah kalktığımız zaman ilk elimize aldığımız şey olup akşam yatana kadar elimizden düşmemektedir. Fotoğraf çekmek, fatura ödemek, banka işlemleri, alışveriş yapmak başta olmak her iş akıllı telefonlar ile yapılabilmektedir. Akıllı telefonları satın alırken yapılan ödemenin dışında fazladan ödemelerde çıkmaktadır. Bazen bu durum da cep telefonunun ücretinin iki katına kadar çıkabilmektedir. Bu durumda tasarruf edebilmek için önlemler alınmalıdır.

Pek çok işi yapılabiliyor olsa da ceplerinizden çok fazla para çıkması da önemli bir sorun haline gelmektedir. Akıllı telefonlar ile hem işlerinizi yapabilir hem de ekonomik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Akıllı Telefondan Tasarruf Etme Yöntemleri

Akıllı telefonlardan tasarruf edebilmenin yöntemleri bulunmaktadır. Cep telefonlarının ekranlarında parlaklık ayarlanabilmektedir. Parlaklığın fazla olması şarjın daha hızlı bitmesi anlamına gelmektedir. Mümkün olan en düşük parlaklıkta kullanılması halinde şarj daha uzun gidecektir. Bu da daha az elektrik harcanması ve gözlerinizin daha yorulmasını sağlayacaktır.

Telefonlarda mobil veri sürekli açık olmaktadır. İnternet olmazsa olmaz bir konuma sahiptir. Mobil veri telefon şarjını en hızlı bitiren durumdur. İhtiyacınız olduğu sürece mobil veri açık kalmalıdır. Şarjın hızlı bitmesinin yanında mobil verinin aşılması halinde cep telefonu faturaları da yükselmektedir. Bu durumlara karşı alınabilecek en iyi önlem mobil verinin azalması halinde telefona mesaj gelmesidir. Bildirim ayarlarından ayarlanabilmektedir. Bu ayarın kapalı olması halinde mobil veriniz bitmesine yakın haberiniz olmayacaktır.

Akıllı Telefon Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Akıllı cep telefonlarına çeşitli uygulamalar indirilmektedir. Bazı uygulamalar ücretsiz iken bazı uygulamalar ücretli olmaktadır. Uygulamalar indirilirken ücretlerine dikkatli bakılmalıdır. Her uygulamada indirilmemelidir. Bu uygulama ucuzmuş deyip bu da bulunsun denmemelidir. Bütün uygulamaların ücretleri toplandığında büyük bir meblağ ile karşılaşabilirsiniz.

Alışveriş yaparken o ürünün çeşitli yerlerden fiyatlarına bakılmalıdır. En uygun olan ürün seçilmektedir. Akıllı telefonlar alışveriş yaparken de tasarruf edebilirsiniz. Akıllı telefonlar aracılığıyla indirebileceğiniz uygulamalar sayesinde tasarruf konusunda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Böylece akıllı telefonunuzla tasarrufun kapılarını sonuna kadar açabilirsiniz!

DAHA FAZLA MAKALE

Tasarruf Evim