Ağrı Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Ağrı Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
3407

Ağrı Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Toki tarafından ülke genelinde il ve ilçelerde dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için konut projeleri yürütülmektedir. Yürütülen bu projelerle uygun fiyat ve cazip ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak mümkün olmaktadır. Ağrı ili genelinde devam eden Toki konut projeleriyle birlikte Ağrı’da uygun ödeme seçenekleri ve uygun fiyatlarla ev sahibi olmak mümkün hale gelmektedir. Ağrı Toki konutları şehrin merkezinde ve ilçelerinde farklı bir mimari tarza sahip olarak inşa ediliyor.Ağrı Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Ağrı merkez başta olmak üzere Diyadin ve Doğubayazıt ilçelerinde yürütülen Toki inşaatları vatandaşlardan büyük ilgi görmektedir. Toki Ağrı projelerinde konut inşaatı dışında hastan ve okul gibi sosyal donatı alanlarına da yer verilmektedir. Toki Ağrı projelerine başvuru yapabilmek için bazı şartları taşıyor olmak gerekmektedir.

Ağrı Toki Projelerine Başvuru İçin Gerekenler,Ağrı Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Toki konut projelerine başvuruda bulunarak ev sahibi olabilmek için Toki’nin belirlediği bazı şartlar mevcuttur. Başvuru yapacak kişilerin bu şartları sağlıyor olması istenmektedir. Ağrı Toki projelerine müracaat için de geçerli bu şartlara göre;

  • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Ağrı il sınırları içerisinde başvuru tarihi itibari ile en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak ve bu durumu belgeleyebilmek
  • Başvuru tarihi itibari ile 25 yaşını doldurmuş olmak
  • Başvuruda bulunan kişinin hane başı aylık toplam gelirlerinin 4 bin 500 TL’yi geçmemesi
  • Başvuru sahibinin daha önce Toki konutlarından faydalanmamış olması ve üzerine kayıtlı mesken tapu kaydının olmaması

Gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler Toki tarafından ilan edilen başvuru tarihleri arasında başvurularını yapabileceklerdir.

Ağrı’da Devam Eden Projeler

Ağrı ili genelinde toplam 7 farklı projede 678 konutun inşası devam etmektedir. Bu projelerde konut inşaatları dışında sosyal yaşam merkezi oluşturulması amacıyla hastane, okul, sağlık ocağı, cami ve park inşatları da devam etmektedir. Toki yürütmekte olduğu projelerde bu detaya önem vermekte ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmektedir. Ağrı Toki projelerine dahil olmak için öncelikli olarak talep edilen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekiyor.Ağrı Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim