Afyon Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Afyon Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2840

Afyon Toki Evleri İle İlgili Bilgi. Ülkemizin dört bir yanında il ve ilçe merkezlerinde konut projeleri yürüten Toki, bu projeler aracılığıyla dar gelirli vatandaşların uygun fiyat ve cazip ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmasını amaçlamaktadır. Bu gerekçeyle projelere başvurular için başvuru sahiplerinde bazı şartlar aranmaktadır. Afyon Toki projeleri de son hızla devam ederken özellikle şehir merkezinde, sonrasında ise İşçehisar, Emirdağ ve Bayat’taki projeler büyük ilgi görmektedir.Afyon Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Bu projelerden İşçehisar projesi talep organizasyonu şeklinde tasarlanmış olup diğerleri ise konut ve sosyal donatı şeklinde tesis edilmektedir. Bu sebeple konut inşaatı dışında sosyal donatı binaları da projelerde yer almaktadır.Afyon Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Afyon Toki Başvuru Şartları ve Detayları, Afyon Toki Evleri İle İlgili Bilgi

Afyon Toki projelerine başvuruda bulunmak isteyenlerin başvuru öncesinde taşıması gereken şartlar mevcuttur. Bu şartları taşıyan vatandaşların müracaatları kabul edilirken başvuru şartlarını sağlamayan kişilerin Toki avantajlarından faydalanması mümkün değildir. Buna göre;

  • Başvuru sahibinin son 1 yıldır Afyon sınırları içerisinde ikamet ediyor olması ve bu durumu ispatlayabilmesi
  • Başvuru sahibinin 25 yaşını doldurmuş olması
  • Başvuru sahibinin T.C vatandaşı olması
  • Başvuru yapan kişinin Toki’den daha önce konut almamış olması ve adına kayıtlı bir meskenin olmaması
  • Aylık hane toplam gelirinin 4 bin 500 TL’yi geçmemesi

Başlıca şartlardır. Bu şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecektir. Başvuru yoğunluğu yaşanması durumunda hak sahipler kura çekilmek suretiyle belirlenmekte ve kura sonuçları Toki’nin web sitesinden ilan edilmektedir. Toki Afyon kent merkezinde ve ilçelerinde çok sayıda farklı projeye imzasını atıyor.Afyon Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

Devam Eden Afyon Toki Uygulamaları

Afyon genelinde devam eden 16 projede toplam 3673 konutun inşaatı yürütülmektedir. Devam eden projelerde konut inşaatı dışında okul, hastane, ticaret ve iş merkezleri gibi sosyal binalar da yer almaktadır. Bu binalarla birlikte sosyal yaşam alanları tesis edilmektedir. Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden Toki bu amaca uygun faaliyetler yürütmekte ve başarılı projelerle vatandaşların övgüsünü kazanmaktadır. Afyon Toki projeleri geneli itibariyle kaliteli yaşam alanlarının oluşturulması noktasında son derece iddialı çalışmalarla karşımıza çıkıyor.

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

DİĞER FAİZSİZ EV ALMA YÖNTEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Tasarruf Evim