Adana Toki Evleri İle İlgili Bilgi

0
2456

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yapılan TOKİ projeleri ev sahibi olamayan vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Türkiye’nin en çok TOKİ projesi yapılan illerimizden biri de Adana ili olarak öne çıkmaktadır. Adana’da yaşayan dar gelirli vatandaşların hem ev sahibi olmasını sağlamak hem de sosyal hayatlarını düzenlemek amacıyla yapılan projelere vatandaşlar ilgi gösteriyor. Adana TOKİ kapsamında yapılan projeler arasında konut projeleri de yer alıyor. Konut projeleri dışında iş merkezleri, sosyal alan uygulamaları, cami ve hastane gibi binalar da yapılmaktadır. Planlanan projeler ile birlikte Adana ilinin yüksek bir yaşam kalitesine sahip olması bekleniyor. TOKİ Adana ilinde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlardan başvuru almaktadır.Adana Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

TOKİ Adana Projelerine Başvuru

Adana ilinde yapılan TOKİ projelerine başvurmak isteyen vatandaşları bekleyen çeşitli başvuru şartları bulunmaktadır. Tüm Türkiye’de olduğu gibi belli başvuru şartlarını karşılayan kişilerin TOKİ projelerinden yararlanmasına izin verilmektedir. Başvuru şartları il genelindeki tüm TOKİ projeleri için geçerli olmaktadır. En önemli şartlardan biri 1 senedir Adana ilinde ikamet ediliyor olması ve bu durumun belgelenmesi gerekliliğidir. Diğer bir şart ise başvuru yapacak olan kişinin en az 25 yaşında olması ve TC vatandaşı olması gerekmektedir. Aile geliri 4500 lira ve altında olan ve üzerlerine ev olmayan kişiler Adana TOKİ projelerinden yararlanabilmektedir.Adana Toki Evleri İle İlgili Bilgi.

TOKİ Adana Konut Projeleri

TOKİ’nin Adana ilinde yaptığı projelere başvurmak için gerekli şartlar karşılanmalı ve ilgili belgelerle kuruma başvuru yapılmalıdır. Adana ilinde yapılan projeler arasında; Kargekekeç, Yüreğir, Seyhan ve Ceyhan projeleri bulunmaktadır. Adana’nın Seyhan ilçesinde yapılan ve inşaat aşamasında olan Zincirlibağlar konut projesi ile 1084 tane konut yapılması amaçlanmaktadır. Adana ilinin dikkat çeken diğer bir konut projesi ile 1202 konut hedefiyle Seyhan ilçesinde yapılan kentsel dönüşüm projesidir. Adana ilindeki tüm konut projelerinin listesine TOKİ internet sitesinden ulaşılabilir. Bu kapsamda yapılacak olan ayrıntılı araştırmanın Adana şehrinde yer alan projelere dair çok daha net bilgilerin elde edilmesini mümkün kılacağı biliniyor. Bundan dolayı Adana TOKİ projelerinden haberdar olabilmek beraberinde önemli avantajları da getiriyor.

 

TOKİ KONUT PROJLERİ HAKKINDA DİĞER YAZILARIMIZA İNCELEYİN!

Tasarruf Evim